На Волині засудили підприємців за несплату 4 мільйонів гривень податку

Двох підприємців – 41- та 44-річного мешканців Дніпропетровщини, які змовившись між собою, ухилилися від сплати податків на суму понад 4 мільйони гривень, засудили.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області.

Задля прикриття незаконної діяльності одного з господарських товариств, директором якого був старший зі спритників, молодший придбав на Волині сільськогосподарський кооператив.

Опісля підприємці уклали фіктивний договір про поставку молока від цього кооперативу господарському товариству на Сході України та виготовили неправдиві документи щодо його виконання.

Насправді ж сільгосппідприємство поставками молока не займалося, та і не мало для цього ресурсів і засобів. Окрім того, з моменту придбання кооперативу новим власником, суб’єкт господарювання використовувався лиш задля діяльності, пов’язаної з ухилянням від сплати податків господарським товариством на Дніпропетровщині у спосіб формування податкового кредиту з ПДВ.

У зв’язку з досягненням податкового компромісу (а підприємці сплатили у держбюджет близько півмільйона гривень), суд ухвалив закрити розпочаті щодо них кримінальні провадження про ухилення від сплати податків.

Власника кооперативу на Волині визнано винним у службовому підробленні та фіктивному підприємництві. Йому призначено покарання у виді штрафу в розмірі 13400 гривень з позбавленням на 2 роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах та організаціях сільського господарства.

Директора господарського товариства на Дніпропетровщині визнано винним у службовому підробленні й призначено покарання у виді штрафу у розмірі 3400 гривень. Його також на 2 роки позбавлено права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.