Заступник Сапожнікова приховує, кому в Нововолинську дали житло

Перший заступник міського голови Нововолинська Володимир Рожелюк приховує від громади, кому і скільки роздали житла в місті.

Про це йдеться у матеріалі видання «Четверта влада».

Наприкінці березня журналісти цього видання звернулися до Нововолинської міської ради із запитом щодо доступу до публічної інформації з проханням надати копії рішень виконавчого комітету Нововолинська про розподіл житла у місті за останніх десять років та повідомити чому ці документи не оприлюднюються на сайті органу місцевого самоврядування, як цього вимагає закон.

У встановлені законом терміни з міської ради надійшла відповідь з відмовою, за підписом першого заступника міського голови і за сумісництвом секретаря міської ради Володимира Рожелюка.

Посадовці Нововолинської міськради обґрунтували це тим, що рішення виконавчого комітету міської ради щодо розподілу житла містять конфіденційну інформацію про громадян. Саме тому, а також за відсутності згоди цих громадян на оприлюднення конфіденційної інформації, ці документи не розміщуються на веб-сайті Нововолинської міської ради та, мовляв, не можуть бути надані на запит.

Відповідь з Нововолинська про квартири Відповідь з Нововолинська про квартири (2)

Однак, у зв’язку з ухваленням Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних» Закон України «Про інформацію» втратив значення базового закону в галузі інформаційного законодавства, – вважають журналісти «Четвертої влади».

Нині базовим законом в галузі інформаційного законодавства є саме Закон України «Про доступ до публічної інформації». Саме про це йдеться і в «Довідці про вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 30 вересня 2013 року №11.

Згідно з нормами цього закону не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

«Обґрунтування посадовців Нововолинської міської ради щодо неможливості розміщення рішень виконавчого комітету про розподіл житла на веб-сайті органу місцевого самоврядування та надання їх копій на запит щодо доступу до публічної інформації через наявність у них конфіденційної інформації є недоречним.

Працівники Нововолинської міської ради можуть вилучити із рішень виконкому інформацію про ідентифікаційний номер облікової картки платника податків, паспортні дані, місце проживання чи реєстрації, якщо така інформація є у документах, та розмістити їх на веб-сайті органу місцевого самоврядування і надати їх на запит журналіста», – вважає «Четверта влада».

Тож журналісти просять міського голову та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провести перевірку на предмет вчинення адміністративного правопорушення (штраф 425 гривень) посадовими особами виконавчого комітету Нововолинської міської ради у зв’язку з протиправною, на їхню думку, відмовою у наданні інформації на запит, притягнути цих посадовців до відповідальності та зобов’язати їх надати запитувані документи.

Нині вони очікують на адекватну реакцію на надіслані скарги і в разі незадоволення вимог обіцяють звертатися до суду.