У Ковелі запрацював центр для демобілізованих

У Ковелі створили Координаційний центр підтримки демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей.

Відповідне розпорядження підписав перший заступник міського голови Анатолій Трофимук, – йдеться на сайті Ковельського міському виконкомі.

Згідно цього документу головою координаційного центру призначено заступника міського голови Ігоря Прокопіва. Сьогодні відбулось перше засідання, на якому узгодили низку організаційних питань, визначили відповідальних осіб, конкретні завдання та строки їх виконання.

До складу координаційного центру входять керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, представники пенсійного фонду, центру зайнятості, військового комісаріату, МТМО, територіального центру соціального обслуговування, громадських організацій, волонтери.

Старший офіцер відділення обліку та бронювання Ковельського об’єднаного військового комісаріату Ігор Оксенчук повідомив, що на сьогодні зареєстровано 146 демобілізованих. З них лише 20 осіб мають посвідчення учасника бойових дій, яке дає їм право на пільги. На разі робота з підготовки відповідних документів триває.

Начальник відділу організації працевлаштування населення Ковельського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Максимук розповіла, що зараз на обліку перебуває 6 військових, які звернулись у пошуках роботи після повернення із зони АТО. Також наголосила, що у центрі зайнятості військових приймають позачергово, є вакансії робочих місць, вчасно надаються виплати по безробіттю.

Заступник міського голови Ігор Прокопів нагадав присутнім, що у Ковелі учасники АТО уже отримують низку пільг. Зокрема, за рахунок коштів Програми соціального захисту окремих категорій громадян Ковеля надано додаткові пільги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих в АТО (їх звільнено від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій).

Діти учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням у школах та дитячих садках. Багато сімей мобілізованих уже отримали матеріальну допомогу з міського бюджету за Програмою соціального захисту окремих категорій громадян Ковеля. Також підтримка учасникам АТО надається територіальним центром соціального обслуговування.