Екс-начальники митного посту «Луцьк» програли суд

Апеляційний суд Волинської області ухвалив рішення щодо фігурантів гучного скандалу на митному посту “Луцьк”.

За інформацією прес-служби волинської прокуратури, під час досудового розслідування було встановлено, що протягом серпня-листопада 2011 року ці посадовці митниці, діючи за попередньою змовою, одержували хабарі від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за «безперешкодне і швидке здійснення митного оформлення товарів», – повідомляє IA ZIK.

У СБУ стверджували, що щодня на митному посту збирали хабарів на 20-30 тисяч гривень.

Кримінальну справу щодо них скерували до суду ще у листопаді 2012 року. Всього перед судом постали 17 митників. Зважаючи на складність справи та її великий обсяг, Ковельський міськрайонний суд виніс рішення лише у лютому минулого року, призначивши винним у корупційних злочинах особам умовне покарання.

Не погодившись із таким рішенням суду, прокуратура області оскаржила його в апеляційному порядку.

Нині Апеляційним судом вирок суду першої інстанції скасовано, а дії підсудних кваліфіковано, як вчинені у складі організованої злочинної групи.

Відтак, начальнику митного поста призначено покарання у виді шести з половиною років позбавлення волі, заступнику начальника – 5 років та 2 місяці, начальнику сектору митного оформлення – 4 роки позбавлення волі. Чотирьом інспекторам поста доведеться відсидіти за ґратами по 5 років. У всіх цих посадовців буде конфісковане майно. Їх також позбавлено права 3 роки обіймати посади, пов’язані з владними та організаційно-розпорядчими функціями в правоохоронних органах України.

Ще десятьом інспекторам призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням 3-річного іспитового строку та позбавленням права 3 роки обіймати посади, пов’язані з владними та організаційно-розпорядчими функціями в правоохоронних органах України.