Знайшовся інвестор для аеродрому «Вишків» у Луцьку

Представники Міністерства оборони України, Волинської обласної держадміністрації та начальник аеродрому «Вишків» дійшли згоди у питаннях використання військового аеродрому у Вишкові для цивільних польотів.

Про це стало відомо під час робочої наради з питань цільового використання Луцького військового аеродрому «Вишків» сьогодні, 9 квітня.

Земельна ділянка, на якій розташований аеродром,належить Міністерству оборони, і для надання її у користування інвесторам необхідно «відчужити» земельну ділянку площею 1,4 га для побудови аеропорту. Механізм такої передачі існує. Він затверджений постановою Кабінету міністрів №436 від 22 травня 2014 «Про відчуження земельних ділянок…», але ще не випробуваний на практиці.

Ця постанова дозволяє Міністерству оборони реалізовувати землі для своїх потреб, якщо вони не суперечать призначенню землі.

«Міністерство оборони не заперечує щодо розвитку інфраструктури спільно з місцевими органами влади спільно в подальшому використовувати цей аеродром для його ефективного використання», – сказав начальник відділу експлуатації та інженерно-аеродромних засобів – заступник начальника інженерно-аеродромного управління логістики командування повітряних сил збройних сил України полковник Віталій Застава.

Водночас він зазначив, що необхідно чітко обговорити,що інвестор може дати взамін на використання аеродрому.

Представник інвестора Анатолій Кортинський відповів, що у разі залагодження земельних питань вигоду отримають всі учасники угоди.

«Таким чином ми вбиваємо двох зайців: враховуючи прохання інвестора, щоб надати йому землю у власність через постанову 436 і Міністерство оборони зможе реалізувати кошти для міністерства»,- зазначив Кортинський.

Також представник інвестора обіцяє покращити інфрастуктуру аеродрому, для того щоб об’єкт відповідав міжнародним стандартам:відремонтують злітну смугу і загородять аеродром.