Рада визнала УПА і заборонила пропаганду комунізму

Сьогодні народні депутати України під час засідання Верховної Ради ухвалили закон про визнання організацій, які боролись за незалежність України у ХХ столітті.

За відповідний закон проголосував 271 народний депутат. Автором закону є Юрій Шухевич, – інформує tsn.ua.

Усі люди, які боролись за незалежність у збройних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України. Законом передбачається визнання таких організацій, як Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатську січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українська Гельсінська спілка..

Також повідомляється про ухвалення Верховною Радою документу про заборону пропаганди комунізму і нацизму в Україні.

Свої голоси за нього віддали 254 народних обранця.

Прийнятий парламентом документ передбачає визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, з відповідними наслідками для комуністичної символіки та пропаганди. Також злочинним визнається і нацистський тоталітарний режим. Згідно з прийнятим законом, вся символіка та пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонені.