Повідомили, скільки волинян ухиляються від мобілізації

Понад 6 тисяч волинян не хочуть іти до війська і ухиляються від мобілізації, хоча під час першої хвилі мобілізації за декілька днів укомплектували 51-у бригаду.

«Я Вам хочу нагадати, що під час першої хвилі мобілізації ми укомплектували 51 бригаду за 4 дні. Це більше трьох тисяч людей. В нинішній час ми за два місяці не можемо призвати 2 тис. людей. Враховано все: і фактор посівних робіт, і потреби в обороноздатності області. 2 тисячі – це нормальний план і реальний до виконання», – зазначив в інтерв’ю Волинській правді в. о. військового комісара Волинського обласного комісаріату Роман Кулик.

Станом на 7 квітня призвано понад півтори тисячі військових, – сказав він.

Попередньо відомо, що мобілізація закінчиться 19 квітня, в рамках якої потрібно залучити дві тисячі людей.

«Можу сказати, що мобілізацію ми в будь-якому разі завершимо 19 квітня, але чи вдасться нам призвати до війська 2000 людей, сказати не можу. Люди різні. Є добровольці, які самі зголошуються служити і приходять до нас. Є люди, які добровільно виявляють бажання служити, але не в ЗСУ, у добровольчих батальйонах», – доповідає військком.

За словами Романа Кулика на даний час існує проблема ухиляння від мобілізації : «Понад 6 тисяч. Серед них чимало перебуває за кордоном: в Росії, в Польщі, в Білорусі. Зараз Рада оборони області, якою керує голова ОДА, вживає чимало заходів для того, щоб знайти цих людей»

Патріотичних поривів під час четвертої хвилі мобілізації спостерігається значно менше, – відзначає Кулик

«Я не можу стверджувати, що люди, які ухиляються від мобілізації, не є патріотами, чи не хочуть захищати батьківщину, вони бояться. Повірте, якби у нас робилося зараз те, що на Донеччині, то ніхто в хаті не сидів би… Але, напевно, ви маєте рацію, коли кажете, що рік тому люди не розуміли, що таке війна. Сьогодні ж приходять похоронки… З нашої області додому не повернулося більше 110 чоловік. За розрахунками кількості загиблих на тисячу населення, наша область попереду. Ми проводимо 4 хвилю мобілізації і майже щодня хоронимо воїнів… Як ви вважаєте, легко матерям і дружинам відпускати чоловіків, а тим йти воювати, знаючи про це? Є страх війни. Її побачили в справжньому обличчі. Мабуть, прийшла пора, щоб воювали навчені професіонали», – вважає військовослужбовець.