(Не)таємні доходи «Луцьктепла»

На ДКП «Луцьктепло» чи то не хочуть, чи то не можуть надати інформацію про доходи від оренди площ для розміщення телекомунікаційного обладнання.

Депутат міської ради, член депутатської групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук надіслав на підприємство уже два депутатські запити, щоб дізнатися цю інформацію, – пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Однак, достовірних цифр так ніхто і не надав, як і вихідних даних, необхідних для розрахунку отриманих коштів.

 

Загальні фрази і переписка

Депутат надіслав запит на адресу міського голови та ДКП «Луцьктепло» щодо розташування на об’єктах підприємства базових станцій стільникового зв’язку. Власне, ця ситуація виникла у зв’язку з підозрою, що керівництво підприємства, оформлюючи договори оренди на використання цих об’єктів, не обліковувало кошти, а привласнювало їх. Тож, щоб дізнатися достовірну інформацію, депутат звернувся із проханням повідомити, чи знаходяться та чи використовуються на об’єктах, що належать або орендуються ДКП «Луцьктепло», базові станції стільникового зв’язку. Якщо це так, то він попросив проінформувати, на яких умовах знаходяться й використовуються ці станції, та яка оплата надходить на підприємство за надання цих послуг.

Однак того, як надіійшла відповідь, з’явилося ще більше запитань, оскільки ДКП «Луцьктепло» повідомило про те, що станцій стільникового зв’язку, розміщених на об’єктах підприємства, декілька. А ось у міській раді знають лише про один договір оренди.

Після такої туманної відповіді і неузгодженості відповідей за підписом міського голови та керівництва «Луцьктепла», депутат надіслав повторний запит. Днями отримав відповідь. Але як і в попередніх листах, суми, які заробляє ДКП «Луцьктепло» на вишках стільникового зв’язку – невідомі.

2

 

Виконком знає лише про один договір

У відділі управління майна комунальної власності повідомили, що ДКП «Луцьктепло» передало в оренду ПрАТ «Київстар» нежитлове приміщення на вулиці Дубнівській, 12 і отримує щомісяця 1,439,34 гривні. Інших проектів рішень виконкому на укладення договорів оренди нежитлових приміщень для розміщення телекомунікаційного обладнання на об’єктах ДКП «Луцьктепло» на розгляд не вносилося відділом управління комунального майна.

У ДКП «Луцьктепло» теж афішують лише цей договір оренди і ці заробітки. Однак уточнюють: на об’єктах підприємства знаходиться 39 комплектів обладнання базових станці стільникового зв’язку. До їх числа входять контейнери, антенно-фідерні пристрої, інше телекомунікаційне обладнання, розміщене на димових трубах котелень та інших будівлях.

 

3

Розміщене воно там відповідно до договорів про надання послуг зберігання та договорів про надання послуг з розміщення і утримання майна. Власне, уточнюючи, що ці угоди – не договори оренди, укладачі листа, вочевидь, повважали, що афішувати доходи з їх реалізації не варто.

До слова, коментуючи попередні листи, юристи підприємства оперували фразами на кшталт «які питання – такі й відповіді». Мовляв, якщо цікавлять договори оренди – прошу дуже, отримуйте відповідь, а про решту договорів ви не питали – ми й не уточнювали.

 

Методика без вихідних даних

Цікаво, що рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 20 березня 2013 затверджений Порядок розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) на будівлях та спорудах у Луцьку.

До таких технічних елементів (пристроїв) належать й індивідуальні телевізійні антени, антени супутникового телебачення, антени стільникового та радіозв’язку. В цьому документі передбачено, що між суб’єктами укладаються договори на розміщення технічних елементів телекомунікаційного зв’язку. А плата за користування майном розраховується відповідно до методики, затвердженої цим же Порядком.

Власне, про те, скільки таких договорів на розміщення технічних елементів телекомунікаційних мереж, відділ управління майном комунальної Луцької міської ради не володіє.

5 5a

Якщо ж заглянути в архів прийнятих рішень міськвиконкомом, можна розшукати й згаданий документ та затверджений Порядок розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) на будівлях та спорудах у Луцьку.

6

Однак, каже депутат Ігор Поліщук, від того, що Методика розрахунку плати є загальнодоступною, мало користі. Адже, окрім кількості комплектів обладнання базових станцій ДКП «Луцьктепло», жодна вихідних даних невідома. Натомість, додає він, дивує той факт, чому підприємство не поспішає оприлюднити, скільки ж воно заробляє на тому, що на комунальних об’єктах, які є власністю громади, розташоване обладнання для станцій стільникового зв’язку.

 

Обезголовлена дирекція, зв’язки у міськраді і голосування як ілюстрація

Варто зауважити, що вже тривалий час на підприємстві вакантна посада директора. Адже з попереднім керівником у колективу стосунки, м’яко кажучи, не склалися. Працівники звинувачували екс-директора ДКП «Луцьктепло» Олександра Киричука в неефективному господарюванні, корупційних схемах і неправомірному звільненні підлеглих. Колектив збирався неодноразово, адміністрація підприємства їм перешкоджала в цьому, директор ігнорував збори, був випадок, коли він втікав від свої підлеглих.

Власне, під тиском громади міський голова все-таки звільнив Киричука. Той спершу подумував через суд поновитися на посаді, однак згодом відмовився від цієї ідеї.

Під час сесій міського голову Миколу Романюка депутати неодноразово запитували, чи він визначився з кандидатурою нового керівника. Та очільник міськради щоразу «годує» всіх обіцянками, мовляв, от-от призначать людину, а тим паче, кандидатуру погодять з колективом.

Між тим, досі виконувачем обов’язків директора підприємства є заступник директора підприємства, депутат міської ради Артур Василевський, який і підписує наразі всі документи підприємства. Якщо ж повернутися до запиту Ігоря Поліщука щодо доходів ДКП «Луцьктепло» за надання об’єктів для обслуговування обладнання стільникового зв’язку, то доволі цікавим є й саме голосування за згаданий запит.

На сайті міської ради в архіві голосувань, вказано, що Артур Василевський за згаданий запит не голосував. Не менш цікавим є й той факт, що за цей запит не голосували й депутати з так званої «промерської» групи «Рідне місто»: Анатолій Пархом’юк, Євгеній Ткачук, Микола Яручик та Іван Корчук, який, до слова, очолює інше комунальне підприємство – «Луцькводоканал».

7 8

“Відтак, закономірне запитання, чому ДКП «Луцьктепло» не поспішає оприлюднити свої доходи за «нетеплові» послуги, швидше, риторичне”, – підсумовує автор публікації.