Демобілізованим волинянам пообіцяли грошову допомогу

Демобілізовані військові теж отримають допомогу до Дня Перемоги. Військові, що брали участь у війні на Сході України, зможуть розраховувати на одноразову допомогу до 9 травня.

Про це на нараді в облдержадміністрації розповіла начальник департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод сьогодні, 6 квітня.

Вона повідомила, що готується програма соціального захисту демобілізованих, і висловила сподівання, що це питання буде вирішене винесене на наступну сесію обласної ради, яка запланована 17 квітня.

Також додала, що на урядовому сайті було розміщено нову постанову Кабінету міністрів, якою передбачено виплату разової допомоги особам, статус яких встановлено як учасників війни.

«Постанова ще не чинна, але буде дуже вузький час для збору документів і отримання допомоги»,- зазначила Оксана Гобот. Загалом на такі виплати зможуть розраховувати близько 41 тисячі ветеранів. Претендувати на допомогу можуть і 1500 військовослужбовців, які брали участь у бойових діях на Сході України. Проте допомогу зможуть отримати лише ті військові, участь яких у війні на Сході України буде встановлено до 5 травня.Ті, хто «не встигне», зможуть отримати допомогу аж наступного року.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що такий підхід неприпустимий і до 9 необхідно підготувати листи-клопотання в адміністрацію Президента про подовження терміну виплат для того,щоб учасники, статус яких буде встановлено після 5 травня, не чекали до наступного року, а змогли отримати виплати хоча б до Дня Конституції України чи Дня Незалежності.