Волинь готується зустріти демобілізованих

У Волинській області створюється платформа, на базі якої всі охочі зможуть допомогти соціально адаптуватись демобілізованим бійцям.

18 березня розпочалась демобілізація військових, які відслужили рік. Додому повернуться понад 35 тисяч військовослужбовців з усієї України. Частина з них повернуться на підприємства, де працювали до цього, – повідомили у прес-службі волинського осередку Блоку Петра Порошенка.

Однак їм буде потрібна психологічна підтримка. Чимало людей потребуватимуть нової роботи, а тому звертатимуться у центри зайнятості та безпосередньо роботодавців.

Директор Луцького міського центру зайнятості Едуард Немарк розказав, що вже чотири демобілізованих військовослужбовця звернулись до служби зайнятості. Один з них хоче відкрити власну справу, а ще один екс-військовий шукає роботу менеджера.

«Зараз ми надаємо особливий супровід демобілізованим. Окрім того,  наших працівників консультував психолог, який навчив їх правильно спілкуватись з цими людьми і допомагати їм», – повідомив Едуард Неймарк.

Віце-президент Федерації риболовного спорту у Волинській області В’ячеслав Теліцин розказав, що їхня організація займається проведенням різноманітних змагань серед дорослих  і дітей,  і готова запропонувати свою допомогу в організації активного відпочинку для воїнів з АТО. «Я поспілкувався з багатьма власниками водойм, і більшість підтримують ідею надати можливість учасникам АТО безкоштовно відпочивати на озерах. Це така собі рибо-терапія. Я переконаний, що природа, свіже повітря та добра вудка допоможуть відволіктися від спогадів про ті страшні події, учасниками яких вони були», – зауважив партієць.

Директор комплексу «Козача левада» Руслан Роговський запропонував безкоштовні відвідини лазні та тренажерного залу. «Це буде дуже добре і для здоров’я, і для підтримки хорошої фізичної форми», – переконаний він.

Генеральний директор розважального комплексу «Адреналін-сіті» Ірина Мордик розповіла, що їхній заклад вже давно працює з пораненими військовими. «Ми надаємо усі спортивні майданчики. Наприклад, якщо людині треба розробити руку, то вона грає у настільний теніс. Але хотілося б використовувати досвіді інших держав. Наприклад, у США є кіно-терапія. Проте для цього потрібно залучати психолога, який допоможе підібрати правильні, життєствердні фільми», – розповідає вона.