Волинські майданівці досі не отримали пільг

Поранені на Майдані

Волиняни Олександр Гуч та Артем Запотоцький, які зазнали важких поранень під час революційних подій на Майдані у лютому 2014 року, ще не отримали пільг від держави.

Активісти, які внаслідок отриманих на Майдані поранень стали інвалідами, отримали статус, який прирівняли до інвалідів війни. Відповідні зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Президент Петро Порошенко підписав 26 лютого 2015 року.

Майданівці зможуть отримати пільги на комунальні послуги і надбавку до пенсії. Раніше Міністр соціальної політики Павло Розенко анонсував, що учасники Революції, які зазнали важких поранень, отримають виплату обсягом 60 900 гривень.

Артему Запотоцькому матеріальну допомогу від держави перерахували на початку березня. Олександр Гуч коштів ще не отримав, оскільки судово-медична експертиза і досі встановлює ступінь важкості його поранень. У Олександра друга група інвалідності, а експертиза визначила ступінь важкості поранення як легкий.

«Я звертався в прокуратуру вже 4 чи 5 разів. Прокуратура має працювати з такими справами один-два місяці, а зараз вже четвертий пішов. Та й перекомісію роблять від листопада. Спочатку мені написали легкий ступінь поранення, я розраховую на принаймні на середній. Я спілкувався з лікарями ортопедами, травматологами,  і мені сказали, що всі травми з відкритими переломами належать до важкого ступеня», – розповів Олександр Гуч.

Щодо пільг, то поки не відомо, коли ними можна буде скористатися.

«Закон підписаний. У закон внесене доповнення: участь осіб у Революції гідності встановлюється  в порядку, визначеному Кабінетом міністрів. Зв’язок інвалідності, поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, отримане особами, зазначеними в законі,  встановлюється за результатами медико-соціальної експертизи в порядку, встановленому Кабінетом міністрів. Як на мене, це  питання мало знятися автоматом, бо пішов вже другий рік – з’ясовано,  хто, коли і де отримав поранення, всі інваліди стоять на обліку в відділах соціального захисту», – розповів Артем Запотоцький.

«Тобто вже встановлено, що ми інваліди. Я отримав одноразову допомогу у розмірі 60900 грн,  ми пройшли всі бюрократичні процедури. Держава визначила для себе, де я отримав поранення і хто я є. Якщо держава кошти виплатила, відповідно вона підтвердила, що я отримав каліцтво під час Революції Гідності на Майдані і повинен автоматично отримати цей статус.  Можливо, Кабмін у своїй постанові врахує ці всі речі, оскільки вони взаємопов’язані,  на мій розсуд. Президент свою обіцянку виконав: повноваження делеговано  в орган виконавчої влади –  Кабінет міністрів, закон підписаний і набув чинності. Питання в тому, як ці питання будуть врегульовані», – додав він.

У законі вказано, що саме Кабмін має визначити порядок надання статусу інваліда війни зазначеним особам, а коли буде відбуватися розгляд цього питання поки не відомо.