Із Волині на схід поїхало 1,5 тисячі мобілізованих, демобілізували уже більше 300 військових

Волинський обласний комісаріат із початку четвертої хвилі мобілізації справився з поставленими завданнями на 77 відсотків: відправив до військових формувань 1500 військовозобов’язаних та 24 одиниці техніки національної економіки.

Про це в ході оперативної наради 23 березня доповів т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату Роман Кулик, – повідомляє «Четверта влада» з посилання на прес службу Волинської ОДА.

За словами Романа Анатолійовича, найкраще з організацією роботи впоралися у Любешівсько-Маневицькому ОРВК. Серед лідерів також Горохівсько-Локачинський, Ківерцівський та Нововолинський військові комісаріати.

– Наразі проводиться поставка мобілізаційних ресурсів до кінологічного центу прикордонної служби військ у місто Великі Мости Львівської області, – зауважив військовий комісар. – А також до 184-го навчального центру в місті Старичі та техніки національної економіки до 14-ї окремої механізованої бригади.

Також Роман Кулик повідомив, що до правоохоронних органів передано у розшук для встановлення місця перебування більше 6 тис. громадян, із них лише 127 вдалося розшукати. До того ж правоохоронцями відкрито 40 кримінальних проваджень щодо перешкоджання проведення мобілізаційних заходів, зокрема не прибули за повісткою. Крім того, двох військовозобов’язаних засудили до трьох років позбавлення волі за ухилення від призову за мобілізацією.

Що стосується питання демобілізації, т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату поінформував, що нині із зони антитерористичної операції у військові комісаріати області прибуло 306 військовослужбовців.

– Із солдатами та офіцерами проводять бесіди щодо продовження військової служби у Збройних Силах України за контрактом, або ж пропонують залишитися в оперативному резерві територіальної оборони регіону, – зазначив Роман Кулик. – Окрім того, всіх військовослужбовців зараховують до військового оперативного резерву. Також демобілізованим пропонують пройти медичний огляд, аби встановити ступінь втрати працездатності та призначити допомогу.

Роман Кулик також повідомив, що з 7 квітня до 25 травня 2015 року в області триватиме весняний призов на строкову військову службу. З Волині до лав української армії призвуть 480 солдатів. Призовники переважно служитимуть у військових частинах Києва, Київської області та міст західної України. Крім того, він запевнив, що в зону проведення антитерористичної операції строковиків не відправлятимуть.