Ратне: відкрили дошку пам’яті загиблим Героям

Неоголошена війна на сході України забрала безліч героїв українського народу. Не оминула трагедія і Ратнівського району. Аби увіковічнити пам’ять місцевих жителів, які відійшли у вічність, біля центральної районної бібліотеки облаштували дошку пам’яті загиблим ратнівчанам.

Про це повідомляє Волинська дирекція НТКУ.

Встановлювали дошку учасники АТО − Сергій Матвійчук та Андрій Ященко. Долучилися до цієї благородної справи й інші небайдужі волиняни.

Освятив дошку настоятель Іллінського собору отець Роман Бодак, який побажав аби скорботних світлин не більшало. На дошці на чорному мармуровому тлі – фотографії семи молодих військових з Ратнівського району. Це Іван Тричук, Микола Повх, Дмитро Коляда, Василь Білітюк, Леонід Луцик, Олександр Вавдіюк та Василь Корнелюк. Сім свічок символізують скорботу за загиблими. З лівої сторони дошки − вдало підібраний вірш молодої талановитої письменниці, тернопільчанки Марії Палихати «Я обiцяю, що вернусь».

З правої сторони – неапис українською та англійською мовами: «В різні періоди становлення української держави загинуло безліч захисників рідної землі. Одні з них увіковічнені на героїчних сторінках історії нашого народу, інші відійшли у вічність забутими».

Ініціатором встановлення дошки та творцем проекту був Андрій Ященко.

Символічно, що пам’ятна дошка розміщена біля скарбниці знань – бібліотеки, поряд з монументом найвидатнішого борця за свободу українського народу Тараса Шевченка та білбордом «Небесної Сотні». Тому тепер кожен ратнівчанин будь-коли може прийти та вшанувати пам’ять захисників, які пожертвували власним життям заради нашого миру та спокою.

 

Залишити відповідь