Підсумки-2015: волонтерські акції

Протягом 2015 року волинські волонтери провели безліч акцій зі збору коштів, продуктів чи одягу для допомоги українським військовим. Їм вдалося залучити мільйони гривень та допомогти десяткам підрозділів.

У цій публікації ми зібрали акції, які привернули найбільше уваги читачів. Однак зауважимо, що крім цих акцій волонтери провели десятки інших благодійних дійств та заходів для бійців, допомогли сотням військових у госпіталях та лікарнях. Їх було настільки багато, що можна друкувати книгу з заголовком “Чим займалися волонтери Волині в 2015 році”.

 

15 січня волонтери “Фундації розвитку громад” з нагоди Різдвяних свят подарували лучанам святковий настрій – вони щедрували та збирали кошти на армію. Напередодні, 10 січня, волонтери ще й колядували, щоправда у селі Підгайці. Отож під час співочих свят волонтерам вдалося наколядувати загалом три з половиною тисячі гривень, які використали на потреби армії.

кол

 

 

На початку квітня волонтери організували інтернет-аукціон “Кава з волонтером”. Кожен охочий міг купити зустріч із волонтером та сходити на прогулянку чи побачення. Згодом волонтери підключили до ініціативи й послуги – можна було придбати фотосесію, макіяж чи заняття з йоги та тим самим допомогти армії. Згодом лотом стали й відомі лучани – “пішов з молотка”  навіть мер Луцька Микола Романюк та відомий учасник Comedy Club Ukraine Сергій Стахов.

В інтернеті волонтерам вдалося “накавувати” понад 50 тисяч гривень.

кз

 

 

5 квітня волонтери з “Самооборони Волині” організували на Театральному майдані “подвійну” акцію – продавали гілочки верби, а опісля приготували вареники там частували ними людей за символічну плату. Усі вилучені кошти залучили для закупівлі речей, продуктів та ліків, необхідних для бійців на Сході України.

сс

 

 

9 травня у Ковелі за ініціативи Ковельського центру допомоги військовим організували великий волонтерський ярмарок. До ярмарку долучилися волонтери з Луцька та Володимира-Волинського, зокрема, “Фундація розвитку громад”, Костянтин Зінкевич, Наталія Ариванюк.

Під час дійства відбувалися продаж виробів народних майстрів, картин військовослужбовців, сувенірів від дітей, кондитерських виробів, дегустація польового куліша та юшки, виставка зброї, навчання військових, фото патріота, арт-дизайн та молодіжний флеш-моб та інші розваги.

Волонтерам під час дійства вдалося виручити понад 50 тисяч гривень.

пр

 

 

11 травня до Дня матері у Нововолинську волонтери Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям та “Батьківщини молодої” організували акцію під назвою Моя мама – найкраща”. Під час дійства також збирали кошти для українських військових. У рамках акції вдалося залучити 5497 гривень.

нв

 

 

24 травня волонтери з ГО “Автомайдан України”  організували на аеродромі у Крупі поблизу Луцька благодійні змагання “Старт для перемоги”. У програмі були представлені перегони дво- та чотирьоколісних “залізних коней”, атракціони для дітей, а також концерт. За підрахунками організаторів, фестиваль відвідали близько 4 тисяч людей. На дійстві вдалося зібрати 156 тисяч гривень для військових.

ва

 

 

31 липня – 2 серпня під час фестивалю “Бандерштат” волонтери Любавав Казмірчук, Юлія Євпак та Станіслав Ольшевський організували “Волонтерську гостину”. Усі охочі могли скуштувати смачних страв та поспілкуватися на імпровізованій поляні. Кошти, вилучені за смаколики, волонтери спрямували на купівлю коліматорного прицілу та речових мішків для бійців.

Загалом на кулінарній ініціативі волонтери виручили понад 6 тисяч гривень.

вг

 

26-27 вересня волонтери з ініціативи “Добрі справи” влаштувалиГаражний розпродаж” велику ярмарку, на якій пропонували купити пожертвуваний благодійниками одяг та речі. Усі виручені кошти використали на потреби армії. Акція відбулася за ініціативи волонтерів ГО “Автомайдану України”, “ВолиньSOS”, Нати Толмачової, Мирослава Ватащука та інших.

На “Гаражному розпродажі” волонтерам вдалося виручити майже 20 тисяч гривень для бійців. Кошти волонтери витратили на закупівлю теплої білизни, карематів та флісових балаклав.

гр

 

 

На початку листопада волонтери вдруге організували благодійний аукціон під назвою “Благодійний тет-а-тет”. Цього разу за ініціативу взявся “Інститут громадського співробітництва та співпраці”.У рамках акції покупці мали можливість відвідати з своїм лотом один із закладів-партнерів благодійного дійства. У рамках аукціону продавали громадських активістів, волонтерів, політиків та журналістів.

Вже за перших десять днів волонтерам вдалося таким чином вторгувати 8,6 тисяч гривень на потреби армії.бл

 

Благодійний ярмарок “Калита” та Андріївські вечорниці влаштували волонтери на Театральному майдані 13 грудня. Тут лучани мали змогу скуштувати вареників та інших страв, скористатися послугами “ворожки”, послухати виступи колективів та водночас допомогти армії. Не зважаючи на дощову погоду, до ярмарку долучилося багато охочих.

Під час благодійного дійства волонтерам вдалося зібрати 15 тисяч гривень, на які закуплять необхідні для бійців речі.

кал

 

Підсумки збирала Василина БОРУЦЬКА

Залишити відповідь