У Шокіна відповіли на вимоги волинських студентів

Генеральна прокуратура надіслала відповідь на звернення волинських студентів, які вимагали покарати винуватців побиття євромайданівців у ніч 29-30 листопада 2013 року.

Про це у соціальній мережі Facebook написав керівник ініціативної групи студентів Тарас Висоцький.

Висоцький зазначив, що надійшла відповідь від ГПУ на звернення щодо розслідування злочинів, вчинених у період Революції Гідності, яке було передано під час проведення Маршу Гідності студента 1 грудня в Луцьку.

«Нагадую, студенство вимагає, щоб Генпрокуратура ретельно, виважено, об’єктивно та у повній мірі проводила розслідування кримінальних дій під час Революції Гідності, зокрема і в справах вбивств кожного Героя Небесної Сотні та притягла до відповідальності всіх вбивць!» – пише активіст.

У відповіді йдеться, що аргументи та доводи студентів стосовно активізації досудового слідства, притягнення винних осіб до відповідальності враховані Генеральною прокуратурою України при розслідуванні кримінальних проваджень за фактами протидії протестним акціям у період Революції Гідності та інших злочинів вчинених під час цих подій.

«Це звичайно добре, але в мене особисто виникає запитання, яким чином враховані наші доводи? Студентство як і вся громадськість чекає на справедливий суд над виконавцями та замовниками злочинів, вчинених проти Майдану, але терпінню приходить кінець. От, наприклад, у Святошинському райсуді Києва триває розгляд справи про розстріл учасників Революції Гідності, зокрема і епізод з убивством Сергія Байдовського, 23-річного волинянина, вбитого снайперами на вулиці Інститутській 20 лютого. Так, вбивство 39-ти (!) з них закидають двом тодішнім «беркутівцям» Сергію Зінченку та Павлу Аброськіну. В мене особисто кладається враження, що слідство хоче знайти «цапа відбувайла», зробити показовий суд, а більшість винних залишаться непокараними», – зазначає Тарас Висоцький.

«Рідні іншого студента-волинянина Героя Небесної Сотні Василя Мойсея взагалі обурені тим, що в справі навіть не опитували як слід побратима Василя Сергія Мерчука, який бачив, як загинув хлопець та мають надію лише на Божий суд, «бо на справедливість в Україні повірити важко», – додав Тарас.

Він підкреслив, що якщо розслідування і далі буде неефективним, студенти готові до радикальніших методів досягнення справедливості.

12391273_1018158894907941_791999239752781492_n

Залишити відповідь