Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо Сирії

Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію по Сирії, яка закріпила досягнуті 14 листопада у Відні домовленості.

Резолюція підтримує політичний перехід у Сирії протягом 6 місяців і вибори протягом наступних 18 місяців. При цьому вибори повинні проходити у відповідності з новою Конституцією, вони повинні бути організовані під наглядом з боку ООН, при дотриманні принципів державного управління, повідомляє ТСН.ua із посиланням на РИА Новости.

Ухвалений Радою Безпеки ООН документ наказує почати переговори з перехідного періоду між сирійським урядом і опозицією вже на початку січня 2016 року. При цьому Рада Безпеки закликала всі держави використовувати вплив на уряд і опозицію в Сирії для припинення вогню.

Генсек ООН Пан Гі Мун протягом місяця повинен буде запропонувати варіанти механізму моніторингу та звітності за перемир’ям в Сирії.

При цьому держсекретар США Джон Керрі в ході засідання Радбезу ООН заявив, що перемир’я в Сирії має включати всіх, крім угруповань “Ісламська держава” і “Фронт ан-Нусра”, а також тих, “кого ми можемо позначити додатково”.

Нагадаємо, громадянська війна в Сирії розпочалася навесні 2011 року. З тих пір число загиблих перевищило 250 тисяч осіб, біженців — 4 мільйони. Повстанці виступають за повалення режиму Башара Асада. За цей час частину території країни захопила “ІД”.

З 30 вересня російська авіація почала наносити удари по позиціях бойовиків у Сирії.Незважаючи на те, що Росія анонсувала застосування авіації для боротьби з терористами “Ісламської держави”, бомби кидають на території, де “ІД” не було помічено.

1 коментар

  1. лавров сказав:

    А російська Баба Яга проти!!!!

Залишити відповідь