Китайці готові інвестувати у волинські шахти

Китайські інвестори готові вкладати гроші у розбудову вугільної галузі на Волині.

Про це повідомили в ОДА.

Представники влади, керівники нововолинських копалень та ДП «Волиньвугілля», представники профспілок гірників зустрілися із представником потенційного китайського інвестора – Гуань Цинбай.

«Ми, влада і шахтарі, зацікавлені у перспективі розвитку наших шахт. Саме для того, аби почути про можливу співпрацю з інвестором, ми зібралися. Розраховую на конструктивну розмову. Разом із тим ми повинні розуміти перспективу та зону відповідальності сторін. Розраховую не на піар-акцію, а на серйозний бізнес проект. Тоді налаштовані на роботу. Сьогодні ж декларую, що готовий до співпраці», – заявив губернатор Володимир Гунчик.

У відповідь Гуань Цинбай запевнив: готові до співпраці й декларують відповідні наміри. Окрім того, користуючись нагодою, засвідчив свою підтримку українському народові, котрий нині переживає складні часи через війну на Сході.

Інвестору, котрий уже має практику співпраці з українськими гірниками на сході України, потрібно детально вивчити ситуацію у вугільній галузі Волині, отримати всебічну інформацію та якомога більше відомостей. Що вже зрозуміло: можливий варіант співпраці через кредитування на закупівлю обладнання. Проектне кредитування – ще один спосіб роботи з китайськими інвесторами. Одначе, така пропозиція передбачає обов’язкову участь держави, котра й повинна виступити гарантом.

Китайці готові вкласти в економіку, зокрема, у вугільну промисловість 3,5 мільярда доларів. Саме така цифра прозвучала під час зустрічі. Але, щоби порахувати, скільки саме потрібно інвестувати, слід знати умови проекту та технічну базу. Тому Володимир Гунчик запропонував подати для роботи інвесторам наявні інвестиційні пропозиції щодо розвитку нововолинського вугільного басейну та створити робочу групу, котра тісно співпрацюватиме з компанією інвестора.

«Отримати гроші, аби погасити заборгованість із зарплати, – не інвестиційний проект. Результатом повинен бути прибуток. Інакше немає проекту. Все слід викласти мовою цифр, чіткими розрахунками. Але ми повинні вже вносити пропозиції міністерству. Адже на порядку денному – затвердження Державного бюджету на 2016 рік, і у ньому потрібно закладати кошти. Керівництво держави повинне вирішити, бо без фінансових державних гарантій не впоратися», – заявив губернатор.

Уже буквально завтра представники інвестора сядуть за стіл переговорів із волинськими гірниками, аби ретельно обговорити всі технічні моменти, котрі, фактично, будуть першим кроком до формування проекту.

Залишити відповідь