У Луцьку звинуватили владу в «геноциді» теплової галузі»

Через першочергове перерахування коштів за газ, штрафи та проблеми із виплатою компенсації пільг та субсидій держава «заганяє» підприємства теплоенергетики в складне становище.

Про це заявив перший заступник міського голови Луцька Тарас Яковлев під час зборів щодо ситуації на ДКП «Луцьктепло» у вівторок, 15 грудня.

За словами Яковлева, раніше держава не ставила вимогу першочергової виплати за газ, тому підприємство могло більш вільно розпоряджатися коштами. А директор «Луцькпепла» відзначає, що близько 50% доходів вони мають платити за газ.

Яковлев нагадав, що депутати минулого скликання зверталися до Верховної Ради із проханням внести зміни до законодавства, аби не нараховувати штрафи, якщо є борги із компенсації пільг та субсидій. Проте таку пропозицію «в Києві» не підтримали.

Юрій Паращій наголосив на ще одній проблемі: згідно із нововведеннями «Луцьктепло» має перераховувати гроші за газ у НАК «Нафтогаз» до 14 числа наступного місяця. А мешканці мають право заплатити за тепло до 30 числа. Тому підприємство не має коштів, що вчасно розрахуватися перед «Нафтогазом» і мусить платити штрафи. Нині рівень розрахунку населення перед підприємством 85%. А зарплати працівникам за жовтень мають заплатити 15 грудня.

Одна із причин заборгованості: відсутність «літного» тарифу, коли мешканці Луцька платили у опалювальний сезон 65% коштів. а у неопалювальний – 35%. Нині ж лучани мусять платити 100%, а влітку 2015 року «Луцьктепло» залишилося без обігових коштів, бо також не постачало і гарячу воду.

Залишити відповідь