На Волині прозвітували про допомогу переселенцям

У Луцьку 8 грудня підвели підсумки українсько-польської програми «Разом з Україною».

Партнери проекту з Любліна, Волновахи та Новомосковська приїхали в обласний центр Волині, аби обговорити найважливіші моменти співпраці та розповісти про напрацювання в рамках допомоги вимушеним переселенцям Донецької та Луганської областей, – повідомили у виконавчій дирекції БФ «Волинь-2014».

Голова правління БФ «Волинь-2014» Петро Пилипюк наголосив, що істина «друг пізнається в біді» стала для України неочікуваною від північного сусіда. «Він до нас прийшов, як агресор, а Польща простягнула руку допомоги», – підкреслив він.

«Сьогодні ми не чекаємо на підтримку влади, а працюємо самі. Низький уклін волонтерам, які роблять величезний подвиг, залучаючи з людей тисячу гривень. Бізнесу простіше, бо є ресурсна база. Бізнес повинен займатися бізнесом: створювати робочі місця, виробляти продукцію, платити податки. А податків повинно бути стільки, щоб було достатньо утримувати армію, а не щоб волонтери збирали гроші», – заявив Пилипюк.

Він додав: «Нам дуже приємно, що наш фонд вийшов на національний та міжнародний рівень і сьогодні є розпорядниками коштів Польського уряду. Це говорить про те, що нас визнають в Європі».

У свою чергу, член ради програми «Разом з Україною» Стефан Батрух розповів, що думка про допомогу Україні виникла у нього відразу після перших жертв Революції Гідності. «Ті люди віддали найцінніше – своє життя. Ми відчуваємо своєрідний борг перед ними. Вони знайшли в собі силу та мужність, щоб наставити свої груди, задля захисту інших, в тому числі й мене». І додав: «Ми зрозуміли, що потреб і викликів для допомоги є дуже багато, а поодинці їх реалізувати неможливо. Тоді й вирішили об’єднатися в команду. Проект «Разом з Україною» – це репетиція. Ми не мали великого досвіду щодо співпраці в таких масштабах. Спочатку були помилки і я мав сумніви щодо його реалізації. Але завдяки спільним зусиллям усіх партнерів ми все зробили ефективно».

В рамках українсько-польської програми було реалізовано декілька напрямків щодо допомоги вимушеним переселенцям: діяли літні табори для дітей, родини забезпечувалися побутовою технікою, продуктовими наборами, побутовою хімією та медикаментами, ФАПи та місця тимчасового перебування переселенців отримали нове обладнання, а усі бажаючі громадяни – психологічну допомогу.

Насамкінець Богдан Лукасік у розмові з журналістами повідомив приємну новину. По завершенню проекту «Разом з Україною», уряд Польщі вирішив виділити кошти на новий проект щодо підтримки вимушених переселенців. Він буде спрямований на закупівлю продуктів харчування та побутової хімії, а також необхідного обладнання для утеплення будинків та квартир, щоб люди ефективно підготувалися до зими.

 

Залишити відповідь