У Луцьку триває студентський марш гідності

Сотні студентів та громадських активістів вийшли на марш, щоб нагадати владі про другу річницю Майдану і її невиконані обіцянки.

Акція відбувається у вівторок 1 грудня.

Розпочався марш біля приміщення історичного факультету СНУ імені Лесі Українки. Звідти студенти пішли до могили Героя Майдану Василя Мойсея. Там виступив брат загиблого Роман. Він показав присутнім студентський квиток Василя, з яким той був на Майдані. Роман дорікнув владі невиконаними обіцянками та тим, що «реальних змін немає».

Далі учасники акції пішли проспектом Перемоги, вулицею Винниченка, збираючи студентів із корпусів СНУ. Юрба спинилися біля прокуратури. Туди принесли шини із написами: «Шокіну» та «Авакову», а також звернення до Генпрокурора із умовою покарання винних у злочинах проти Майдану.

Ініціативна група зайшла у приміщення, щоб передати звернення прокурору області Дмитру Чепіжаку особисто, однак поки в прокуратурі не можуть його знайти.

Врешті прокурор вийшов до натовпу. Присутні вручили йому звернення, а також символічний коктейль Молотова, шини і бруківку. Чепіжак звернення взяв, а атрибути брати відмовився.

Наступним пунктом призначення активістів стало ГУ Національної поліції у Волинській області. Тут чекати очільника управління Петра Шпигу не довелося. Він одразу вийшов до активістів і подякував їм за громадянську позицію, а також взяв звернення до Аракова,в якому студенти нарікають, що слідчі затягують справи проти вбивць майданівців.

Шпига пообіцяв, що завдяки реформі у волинську поліцію зможуть потрапити нові люди, зокрема й самі активісти.

Закінчити марш планують біля стели Небесної Сотні на Театральному майдані. Там студенти віддадуть шану полеглим.

Фоторепортаж з акції студентів від Павла Березюка дивіться згодом на ВАР.

Залишити відповідь