Дипломат назвав кількість військових з’єднань Росії на Добнасі

Санкції проти Росії повинні зберігатися до повного виконання Мінських угод.

Про це заявив посол США у НАТО Дуглас Лют, – йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Україна, за його словами, повинна залишатися у центрі світової уваги, попри нові безпекові виклики. Йдеться, зокрема, про конфлікт у Сирії і загострення відносин між Туреччиною і Росією після знищення турецькими літаками російського бомбардувальника.

На думку Дугласа Люта, контингент російських військ на українському кордоні скоротився, але в Альянсі не хочуть втрачати фокус на цьому фронті, зважаючи на погіршення ситуації в останні тижні.

“Кількість російських збройних сил у самій Росії, що стоять поруч із українським кордоном, імовірно, для вторгнення – суттєво зменшилась. Тепер це лише один чи два батальйони, що значно менше, ніж рік тому. Але це не означає, що російський вплив на сепаратиські групи послабився. В контексті п’яти зустрічей міністрів – одна зустріч повністю про Україну, незважаючи на всі інші події. Цей баланс уваги Альянсу між тим, що відбувається на сході і на півдні, є правильним для НАТО”, – вважає Дуглас Лют.

У середу, 2 грудня, у штаб-квартирі чекають на міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на комісії Україна-НАТО. Слід зазначити, що всі 28 членів НАТО, на цьому наголошують дипломати країн Альянсу, єдині у підтримці територіальної цілісності Туреччини.

У вівторок, 1 грудня, на зустрічі міністрів закордонних справ будуть обговорювати допомогу і посилення Анкари.

Залишити відповідь