Росія лякає штрафом через брак світла в Криму

Російське ТОВ “Центр здійснення розрахунків”, що входить до структури енергетичного холдингу “Інтер РАО”, надіслало офіційного листа на адресу держпідприємства “Укрінтеренерго” з вимогою пояснень щодо вимкнення електроенергію в Криму.

Про це пише ТСН.ua.

Як зазначається у листі, за контрактом між ТОВ “ЦВР” та ДПЗД “Укрінтеренерго”, що був укладений 29 грудня 2014 року, Україна має поставити у листопаді поточного року 500 079 523 кВтч на умовах безперебійного постачання. З 20 листопада поставки знизились, а з 23:19 21 листопада – припинились зовсім. Російська компанія нарікає, що їх не попередили про перебої у постачання.

“Прошу Вас у найкоротші строки направити на нашу адресу інформацію про причини обмеження та подальшого припинення постачання електроенергії, а також негайно відновити поставку електроенергії згідно з контрактом, що буде забезпечувати у повному обсязі фактичний погодинний графік споживання”, – зазначається в листі.

Також вказується, що п. 4.3. контракту передбачає право російської сторони нарахувати Україні штраф у розміні 20% вартості фактичного та узгодженого у звітному періоді обсягу електроенергії. За даними ТСН, йдеться про 4 мільйони гривень штрафу на добу. У разі, якщо російська компанія підготує позов, справа розглядатиметься у суді міста Москви.

Коментування вимкнене.