Енергоблокада Криму: Росія погрожує, Демчишин хоче все відновити

Російське ТОВ “Центр здійснення розрахунків”, що входить до структури енергетичного холдингу “Інтер РАО”, надіслало офіційного листа на адресу держпідприємства “Укрінтеренерго” з вимогою пояснень щодо вимкнення електроенергію в Криму.

Документ опинився у розпорядженні ТСН.

Як зазначається у листі, за контрактом між ТОВ “ЦВР” та ДПЗД “Укрінтеренерго”, що був укладений 29 грудня 2014 року, Україна має поставити у листопаді поточного року 500 079 523 кВтч на умовах безперебійного постачання. З 20 листопада поставки знизились, а з 23:19 21 листопада – припинились зовсім. Російська компанія нарікає, що їх не попередили про перебої у постачання.

“Прошу Вас у найкоротші строки направити на нашу адресу інформацію про причини обмеження та подальшого припинення постачання електроенергії, а також негайно відновити поставку електроенергії згідно з контрактом, що буде забезпечувати у повному обсязі фактичний погодинний графік споживання”, – зазначається в листі.

Також вказується, що п. 4.3. контракту передбачає право російської сторони нарахувати Україні штраф у розміні 20% вартості фактичного та узгодженого у звітному періоді обсягу електроенергії.

За даними ТСН, йдеться про 4 мільйони гривень штрафу на добу. У разі, якщо російська компанія підготує позов, справа розглядатиметься у суді міста Москви.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин збирається рекомендувати Кабінету міністрів подовжити дію контракту на поставку електроенергії до Криму.

“Я не буду наполягати, але буду рекомендувати”, – сказав він на прес-конференції в Києві в понеділок. Раніше Демчишин говорив, що подовження або неподовження контракту є політичним питанням, яке перебуває в компетенції Кабміну та РНБО.

Нагадаємо, пізно увечері 21 листопада біля Чаплинки стався вибух електроопор, який викликав енергетичний колапс. Активісти, які блокують Крим, повідомили про сутички з силовиками неподалік від селища Чаплинка. Вони заявляли, що їх оточили близько сотні нацгвардійців і бійців батальйону “Херсон” і намагалися прокласти собі шлях до электроопор.

В результаті переговорів між силовиками та активістами обидві сторони відійшли від електроопор. Потім силовики змогли забезпечити ремонтні роботи заземлення ЛЕП. Після цього невідомі підірвали пошкоджені опори. В “Крименерго” заявили, що всі населені пункти на аннексированном півострові залишилися без світла.

Своєю чергою в Укренерго зазначили, що ремонт електроопор, які подають електрику в Крим, займе до двох днів. Сьогодні, 23 листопада, керівник підрозділу протидії наркозлочинності МВС Ілля Ківа повідомив, що близько 12 танків РФ впритул підійшли до лінії розмежування між Кримом і материковою частиною України на Херсонщині.

Президент України Петро Порошенко запропонував уряду розглянути питання про припинення вантажного транспортного сполучення та припинення товарообігу з Кримом.

Залишити відповідь