«Покращення» по-луцьки: що обіцяють Романюк і Товстенюк

Після першого туру місцевих виборів на Волині чимало кандидатів та експертів заявляли, що вони не стали боротьбою ідей. Результат, мовляв, визначила «гречка».

ВАР порівняв обіцянки, які давали кандидати в мери Олександр Товстенюк та Микола Романюк напередодні виборів 25 жовтня. Закликаємо принаймні наших читачів голосувати за ідеї, а не матеріальне заохочення.

«КОНКРЕТНІ СПРАВИ» МИКОЛИ РОМАНЮКА

У своїй передвиборчій кампанії напередодні першого туру Микола Романюк зробив ставку на позитивні з його точки зору досягнення за 5 років каденції. Йдеться зокрема про залучення міжнародних інвестицій, відкриття одного із кращих ЦНАПів, реконструкція вокзалу, оновлення медицини, освітлені пішоходи, оновлений зоопарк, нова система очищення води тощо.

Аби про них детальніше розповісти, навіть презентували спеціальну «карту покращення» у Луцьку. На ній зображене 31 досягнення команди Романюка за 2010-2015 роки.

Обіцянки на нову двохрічну каденції Романюк у своїй агітації представив вже у вигляді списку із 28 пунктів. У них передусім йдеться про відкриття та оновлення амбулаторій і лікарень, додаткових груп в садочках, встановлення 200 індивідуальних теплових пунктів, реконструкцію вулиць, дворів, нове освітлення, реставрації у Старому місті тощо. Пропонуємо вам весь список, аби контролювати Романюка, якщо його оберуть:

1. Відкриття нової медичної амбулаторії сімейного типу на вул. Наливайка, 6.

2. Розширення та модернізація амбулаторій на вул. Стрілецька, Бенделіані, мікрорайоні Вересневе.

3. Розробка проекту з розширення приймального відділення в Луцькій міській клінічній лікарні з метою забезпечення належних умов для пацієнтів.

4. Відкриття реінтеграційного центру на вул. Бенделіані, 7 для реабілітації людей з обмеженими можливостями.

5. Введення в експлуатацію І черги школи № 27 в 55-му мікрорайоні міста (школа та басейн).

6. Відновлення роботи ДНЗ на 150 місць на вул. Декабристів, 23.

7. Відкриття додаткових груп на 50 місць у ДНЗ № 20 на пр-ті Соборності, 35а та розробка проекту з розширення ДНЗ №15 на вул. Дубнівській, 34 б.

8. Здійснення за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку комплексної реконструкції системи теплопостачання в місті, що передбачає встановлення 200 індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках, ліквідацію підвальних котелень, реконструкцію котельного та насосного обладнання, впровадження додаткових потужностей на альтернативних джерелах енергії.

9. Здійснення термомодернізації та облаштування індивідуальними тепловими пунктами закладів бюджетної сфери.

10. Реконструкція вулиці Лесі Українки, яка передбачає облаштування бруківкою, капітальний ремонт фасадів, модернізацію системи освітлення та проведення загального благоустрою.

11. Продовження реконструкції проспекту Волі від вул.Шопена до Київського майдану.

12. Капітальний ремонт доріг на пр-ті Соборності (друга черга), вул. Ковельська, Рівненська, Карбишева, Єршова та інших (всього 55 вулиць).

13. Капітальна реконструкція мостів та шляхопроводів на вул. Рівненська, Ківерцівська та Шевченка.

14. Реконструкція тротуарів на пр-тах Відродження, Молоді, Соборності, Перемоги (друга черга) з застосуванням бруківки та облаштуванням велодоріжок.

15. Облаштування велодоріжок на вул. Станісловського, Гнідавська, Данила Галицького.

16. Комплексна реконструкція 40-ка прибудинкових територій з проведенням робіт з відновлення асфальтного покриття, дворового освітлення, встановлення дитячих ігрових та спортивних майданчиків.

17. Будівництво дитячих та спортивних майданчиків.

18. Фінансування програм з підтримки ініціатив мешканців з реконструкції та утеплення багатоквартирних житлових будинків.

19. Збільшення кількості рухомого складу тролейбусів з 45-ти до 70-ти.

20. Введення в експлуатацію нового обладнання на станції знезалізнення “Луцькводоканалу” для підвищення якості питної води.

21. Облаштування спеціалізованим освітленням 50-ти пішохідних переходів.

22. Освітлення меморіального комплексу “Вічна слава”.

23. Облаштування 40 критих зупинок громадського транспорту.

24. Продовження реконструкції центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.

25. Реставрація вежі Чорторийських, що у Старому місті, з подальшим відкриттям там музею лицарства.

26. Дослідження та початок відновлення Луцького підземелля у Старому місті.

27. Створення Центру міжкультурного діалогу на вул. Драгоманова, 1.

28. Розробка проектної документації з реставрації памяток та відновлення історичної забудови міста у рамках пілотного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «COMUS».

Проте у другому турі Миколі Романюку доведеться не обмежуватися таким сухим списком «конкретних справ», адже за нього проголосували лише 39% виборців, а за Олександра Товстенюка – 32%. Для того, щоб залучити на свій бік значну частину із 29% «інших» лучан, потрібно щось більш креативне.

Долучитися до креативну вже в другому турі виборчих перегонів Романюк спробував, відвідавши «свято гарбуза» в районі ДПЗ та відкриття майданчика для паркуру. Однак поки його штаб не робить відчутних рухів, аби переконати виборців, які не визначилися, що він – таки «менше зло». Можливо такі рухи ми побачимо у наступні 11 днів кампанії.

«ЛУЦЬК БУДЕ ІНШИМ» ВІД ОЛЕКСАНДРА ТОВСТЕНЮКА

У кампанії луцького «Укропу» були дві складові – публічна та не публічна. Саме на останню скаржилися багато політичних опонентів як на «тотальну гречку». Однак про це ми напишемо окремо. У цьому матеріалі йдеться про публічні обіцянки кандидата, із якими він іде в другий тур.

В основу більшості своїх публічних заяв Олександр Товстенюк та Ігор Палиця поклали ідею роботи «в дві руки» – міська рада та фонд «Новий Луцьк». Ще під час прес-конференції 1 вересня Палиця визнавав, що одна із перешкод в роботі фонду – небажання міської ради адекватно співпрацювати. Цікаво, що більшість публічних обіцянок, які має виконувати Товстенюк, під час кампанії давав не він сам, а Ігор Палиця. Тому саме руках останнього потенційно може опинитися влада міського голови.

У основу своєї програми Товстенюк заклав програму. Розроблену «Новим Луцьком» – «Луцьк-2020». Програма включає такі пункти:
• «З добром у серці» – благодійна допомога;

• «Підтримка молоді» – інвестиції в майбутнє» – стипендії та підтримка молодіжних ініціатив;

• «Луцьк – центр освіти і науки» – розвиток матеріально технічної бази навчання та науки;

• «Луцьку – спорт високих досягнень» – покращення бази для розвитку спорту;

• «Культура і духовність – багатство лучан» – підтримка культурно-мистецьких заходів;

• «Здоров’я лучан – запорука майбутнього» – краще оснащення медичних установ, лікар у кожній школі.

Як зазначив Олександр Товстенюк, фонд «Новий Луцьк» вже встиг вкласти у Луцьк 180 мільйонів гривень, а до кінця 2016 року планує ще 160 мільйонів. Як постійно наголошує Палиця, у 2015 році він витратив на ці речі більше, ніж заробив. Про те, на що їх витратили, читайте на сайті фонду.

Важливою складовою також стали офіси розвитку кварталу. Їх у місті відкрили 8. Так команда Палиці обіцяє акумулювати побажання від мешканців та спільно вирішувати проблеми Луцька.

Перейдемо до обіцянок на майбутнє. У травні 2015 року Олександр Товстенюк заявив, що Палиця готовий за 5 років залучити в Луцьк 1 мільярд гривень інвестицій: «Місто мусить розвиватися, в нас є великий потенціал. У Луцьк можуть прийти серйозні інвестиції, але бізнес вкладатиме свої гроші лише тоді, коли стане зрозуміла реальна програма дій, працюватиме ефективна команда однодумців у міській владі та буде відсутня корупційна складова. 
Місто має змінитися у найближчі 5 років, сума інвестицій, які готовий залучити в Луцьк Ігор Палиця, складе понад мільярд гривень».

Загалом багато його обіцянок також стосуються вирішення проблем міста за рахунок «Нового Луцька». Коли у розпорядженні такі ресурси, кандидат може собі дозволити подібні заяви.

Під час прес-конференції 1 вересня Палиця також зробив замість кандидата в мери кілька обіцянок. Він повторив, що у 2015 році «Новий Луцьк» не знаходить спільну мову із міською владою. А ще Палиця проїхався містом та побачив, що на Театральному майдані зробили «базар», фасади будинків облуплені, а в Старому місті є незрозумілі забудови. Все це – спроба предметно пояснити, що Микола Романюк із своїми обов’язками не справляється. Якщо мером стане Олександр Товстенюк, «базару» в центрі не буде, а ще там їздитимуть тільки тролейбуси, – каже політик. Також Палиця пообіцяв взяти на ставку в кожну школу лікаря, нові спортивні майданчики, басейни та багато іншого. А для реалізації цих планів потрібно, щоб міська влада «дружила» із фондом.

lutsk2020

Публічні обіцянки Товстенюка та Палиці будуються здебільшого навколо програми фонду “Луцьк 2020”

Ще він у інтерв’ю «Аверсу» пообіцяв повернути місту скандальну котельню на Карбишева, якщо Товстенюк стане мером: «Такого більше не буде, ми повернемо все роздане і розграбоване, повернемо котельню на Карбишева… Коли Товстенюк стане мером котельня стане міською власністю і багато інших речей, які були роздані».

Ще пообіцяв зупиняти «дерибан» землі: «Якщо ми будемо мати можливість впливати на процеси в обласній раді, ми не дамо роздавати землю. Все, що є на Волині в землі і на землі, буде належати громаді. В мене немає бажань наживатися на Волинській області. Я хочу показати, що можна жити по-іншому».

Олександр Товстенюк у інтерв’ю «Хронікам Любарта» розповів, що планує робити із нинішнім кадровим складом міської ради: «Знадобиться кілька днів чи тижнів, аби ознайомитися з ситуацією, познайомитися з людьми, дізнатися як можна покращити умови праці. Гарантую, що це буде тихо, мирно, спокійно. Я не звільнятиму фахівців, керівників структурних підрозділів міськвиконкому. Усі ті, хто не розділятиме моїх підходів, хто не захоче працювати за новими правилами, в основі яких буде чесність, прозорість і служіння лучанам, самі напишуть заяви та попрощаються із міськрадою. Звісно, заступники, які працювали з Миколою Романюком, зі мною не працюватимуть. Це правильно і чесно».

Також обіцяє «аудит діяльності стратегічних комунальних підприємств, як то «Луцьктепло», «Луцькводоканал», «Луцькспецкомунтранс», «Луцьке підприємство електротранспорту», аналіз того, чим займався департамент житлового-комунального господарства під керівництвом пана Кубіцького».

**********

Попри публічні обіцянки є чимало інших аргументів, щоб голосувати чи не голосувати за певного кандидата. Надто, коли рівень довіри до політиків в українців надзвичайно низький. Фактично у лучан залишається вибір між консервацією наявного стану речей в місті чи перетворенні його у майданчик для втілення планів Ігоря Палиці. І кожен має для себе обрати, яка із ситуацій буде для нього більш прийнятною. Адже, якщо захотіти, можна знайти негативи і в нинішньому «режимі Романюка», і в потенційному «режимі Палиці».

Антон БУГАЙЧУК

11 коментарів

 1. Вибрець сказав:

  я за конкретні справи а не за фількіну галочку собачки Палиці-Товстенюка.Хто хоче стати мером Товстенюк чи Палиця.Не один із них бо комапнди Товстенюку роздає Палиця, Палиці-Коломойський Коломойському- гроші.Вот і суть мерства ми незнаю хто(чи я чи Палиця чи може ще хтось щось зробими що то незнаєм

 2. Коля Їшаков сказав:

  Я за те, щоб Романюк був мером Луцька, а Товстенюк – мером хутора Запуст Локачинського району (поблизу Кисилина). При умові, якщо мешканці хутора погодяться і виберуть його.

 3. отаке сказав:

  Тоха, бач, для кого стараєсся 😉
  тіко коляботи коментують…
  пічалька…

 4. BiMW сказав:

  А що Ви, шановне панство, так боїтесь чогось нового. Ви як оті “комуняки”, нічого не міняйте, у нас все добре. Не добре, Ви подумайте, скільки у нас обдарованих студентів. Ті які можуть надати бізнес-проекти по покращенню інфраструктури та економії для цілого міста. Може дасте дорогу молодим?

 5. Міша сказав:

  Напишіть щось проти палиці-товстенюка-окропу і т.п. на “волинських новинах” -модератор буде п’ять Ваших слів 30 хвилин модерувати, а потім видалить Ваш комент, і взагалі забанить Вас. Приклад – написав “Злодій повинен сидіти в тюрмі”. Забанили не розбираючись хто з них злодій.

 6. Міша сказав:

  На “волинських новинах” знають який кіт хозяйське сало з’їв.

 7. лапін сказав:

  коля, досить улещувати цих дураків. скажи, що коли я прийду всіх пересадимо. проголосували за мене дауни раз і за тебе ще раз зможуть проголосувати!

 8. довірена особъ сказав:

  Товстенюк заклав у програму засіяти все місто багаторічним двох метровим укропом і щоб усі його їли день і ніч 4 роки

Залишити відповідь