Волинські волонтери відзвітували про рік роботи

Волонтери Волинського координаційного центру допомоги учасникам АТО провели підсумковий звіт за результатами роботи Центру. За час роботи волонтерам вдалося допомогти сім’ям загиблих та забезпечити сотні бійців.

Звіт представили 30 жовтня.

«7 жовтня 2014 року створився з ініціативи волонтерів Самооборони, Тетяни Дмитрівни Климчук та отця Михайла волонтерський центр «Обласний координаційний центр допомоги учасникам АТО», – нагадала керівник центру Інна Голдованська.

За рік з волонтерської організації центр перетворився у громадську організацію, розширився, а деякі напрямки діяльності стали окремими волонтерськими проектами.

В центрі працюють за п’ятьма напрямками роботи:

Відділ розшуку зниклих безвісти та розшуку полонених, юридичний відділ, відділ допомоги пораненим бійцям та їх сім’ям, відділ допомоги сім’ям загиблих та логістичний відділ.

«Основне надбання, яке створив наш центр – це база», – зазначила очільниця центру. За час роботи волонтери розробили окремі бази з розшуку зниклих безвісти, загиблих та поранених. Спочатку волонтери самі анкетували поранених у шпиталях, а згодом активно співпрацювали з волонтерами області та головами сільських рад.

Центр також підписав  меморандум про співпрацю з Луцьким та Ковельським центрами безоплатної правової допомоги, з центром Олени Матвійчук,  із міським та обласним центрами зайнятості.

За рік роботи волонтери провели безліч акцій та започаткували багато цікавих проектів.

Серед них акції «Допоможи дитині Героя» –  акції з привітання дітей Героїв з днем святого Миколая та іншими святами, акції з забезпеченням взуттям дітей загиблих бійців, також збирали кошти для хворих дітей загиблих бійців. Напрямок «Меценати для солдата» , який започаткували Михайло Бучак та Ніла Головацька став окремим потужним волонтерським проектом.

За час роботи вдалося залучити на загальні потреби 708 155 гривень. Зараз не картці волонтерів понад три з половиною тисячі гривень, які витратять на покращення умов життя переселенки.

Тож Голдованська подякувала волонтерам Самооборони, Тетяні Климчук, Руслану Галясу, Геннадію Щербакову та Михайлу Бучаку, які першими долучилися до роботи центру.

Координатор відділу поранених Наталя Толмачова розповіла, що  відділ створили для систематизації баз даних. Тож зараз відділ має базу з понад 355 бійців та 140 сімей загиблих. Згодом волонтери почали займатися й іншими видами допомоги – ремонтом житлових приміщень, допомогою в транспортуванні бійців тощо.

За час роботи лише пораненим вдалося допомогти на 90 тисяч гривень – кошти виділяли працівники Апеляційного суду, українська діаспора, решта – пожертви зі скриньок та зібрані кошти для конкретних бійців. Проте насправді сума більша, оскільки на початку роботи центру всі сподівалися на швидке закінчення війни і не встигали облікувати кошти.

Оскільки зараз немає великої кількості поранених, то відділ спрямував зусилля на координацію дій бійців у частині відстоювання своїх прав.

Юлія Білашук, координатор відділу, що займається загиблими бійцями, зазначила, що у базі відділу – 152 родини та сім’ї 4-ох зниклих безвісти. 50 сімей отримали первинну та вторинну юридичну допомогу, частина домовилися про обстеження. Також  відділ здійснює пошук меценатів, які оплачують лікування – ось, наприклад, недавно підібрали слуховий апарат для дружини загиблого кіборга – суму у майже 12 тисяч гривень зібрали за 2 дні.

Намагаються також покращити неналежні умови проживання – для цього проводять інтернет-аукціони  та залучають благодійників. 65 родин без батька отримали гуманітарну допомогу від діаспори. У рамках акцій до дня святого Миколая, «Подаруй кросівки дитині Героя», «Збери до школи дитину Героя», допомогу отримали десятки сімей.

Зараз волонтери шукають для дітей зимове взуття, тож Білашук закликала усіх небайдужих долучитися. За рік роботи відділ задіяв 115 955 гривень.

Координатор юридичного відділу Тетяна Климчук зазначила, що на початку роботи центру зверталася дуже велика кількість бійців із різними проблемами. Зверталися навіть із питаннями, як уникнути мобілізації. Їм волонтер радила звертатися до військової прокуратури.

Зараз почастішало звернення тих, хто на лікуванні чи ротації та членів сімей загиблих. «Я приймаю дзвінки і з передової, і з першої і другої лінії оборони від бійців, які не належать територіально належать до Волині», – додала Тетяна Климчук.  Зараз також працюють на проблемами сімей, які не отримали допомоги від держави.

«Багато питань виникає із відсутності належної проінформованості», – підсумувала Тетяна Климчук.

Співзасновник центру Геннадій Щербаков, який займався пошуком зниклих безвісти,  розповів, що зараз курує організацію «Мирний берег», яка працює в межах країни. Тепер волонтери використовують бази центру.

«У Волинській області найбільше хлопців, які були в полоні чи місцях утримання, вони потребують психологічної та юридичної області», – наголосив волонтер та додав, що з хлопцями необхідно працювати.

Координатор відділу логістики Людмила Олійник розповіла, що цей відділ спочатку курував Сергій Рижков.  «Ця робота дала ще багато напрямків, які дають результати», – додав Сергій Рижков. Олійник повідомила, що за лютий-жовтень 2015 через відділ «пройшло» пройшло 900 тисяч гривень, з яких 300 тисяч витратили на форму. Окрім того, частину бійців забезпечили взуттям, комбінезонами та аптечками.

«Купували тосол, акумулятори, шини, тепловізор для ДУКУ, вже майже оплачений тепловізор для 24 ОМБР»,- додала координатор.

Тож волонтери щиро подякували волонтерам Самооборони Волині, Самооборони Рожища та інших організацій, а також пересічним волинянам та фондам, які долучилися до допомоги військовим  і саме завдяки яким центр міг надавати допомогу бійцям.

1 коментар

  1. Волонтер сказав:

    Спочатку Укроп волонтерський відзвітує в прокуратурі.

Залишити відповідь