На Волині через бурштин каратимуть правоохоронців

Через неефективне розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконним видобутком бурштину на Волині, до дисциплінарної відповідальності притягнуть правоохоронців.

Про це повідомили у прокуратурі.

Власне, сьогодні керівники правоохоронних органів Волині зібралися порадитися з питань стану у кримінальних проваджень за фактами незаконного видобутку бурштину у вересні-жовтні 2015 року на території Маневицького району.

Прокурор області Дмитро Чепіжак наголосив, що вжиті заходи до попередження та недопущення таких злочинів, а особливо до їх розкриття, поки не дають бажаних результатів.

Цього року органами внутрішніх справ за фактами незаконного видобутку бурштину розслідувано 33 кримінальні провадження, з яких 8 скеровано до суду та уже засуджено 10 винних у незаконному видобутку бурштину осіб, 9 проваджень – закрито, 3 – об’єднано, 13 – розслідується.

У розслідуваних – вилучено та визнано речовими доказами 23 одиниці автотранспорту, 11 мотопомп та інше обладнання для видобутку, 8,5 кг. бурштину.

Розслідуючи вказані провадження, слідчі та оперативні працівники не налагодили ефективної роботи задля встановлення організаторів незаконного промислу. Відтак вагомі результати боротьби із видобуванням бурштину відсутні.

Визнавши усі недоліки та упущення, допущені правоохоронцями у розслідуванні вказаних правопорушень, учасники наради визначили низку заходів, вжиття яких необхідне для збільшення ефективності боротьби із незаконним видобуванням бурштину в області. Вирішуватимуться також питання про притягнення винних у неефективному розслідуванні правоохоронців до дисциплінарної відповідальності.

Залишити відповідь