В УПЦ КП прокоментували «відсторонення» капелана

Голова інформаційно-видавничого центру Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Віталій Собко прокоментував інцидент із священиком Миколою Гінайлом, якого «відсторонили» від служби.

Так, він зауважив, що заборона священнослужіння обмежує священика у здійсненні священничої діяльності. Це, сказавши простою мовою, дисциплінарне покарання. Річ у тому, що в інтернеті було опубліковано повідомлення про те, що отець Микола чинить зловживання, ‒ пише Слово Волині.

«Мене здивувало це повідомлення, бо отець Микола у нас на хорошому рахунку, один з активних священиків, ‒ зізнався Віталій Собко. – Спочатку воно з’явилося на сайті Московського патріархату, прозвучали конкретні звинувачення. І був прикріплений нібито лист від бійців, що нібито підписалися, в якому розповідається про те, що отець Микола поводиться недостойно як для священика. Це нібито пов’язано з його нечесними діями щодо розподілу гуманітарної допомоги. Згодом це повідомлення почало гуляти соцмережами».

«І наш владика (митрополит Луцький і Волинський Михаїл, – ред.) відреагував таким чином до з’ясування обставин. Це не є щось таке трагічне, – зазначає Віталій Собко. – Якщо звинувачення не підтверджується, тоді заборона знімається, священик продовжує своє служіння, як і раніше. Якщо звинувачення підтверджується, тоді владика шукає засоби впливу на людину, щоб вона виправлялася, покаялася. Отець Микола Гінайло – своєрідний священик, бо він не просто капелан, а, наскільки мені відомо, є заступником командира бригади з виховної роботи. Він, можна сказати, кадровий військовий, пройшов курси підвищення кваліфікації у Львівській військовій академії. Тобто ті звинувачення, про які йдеться, – це питання до військового керівництва. Тим паче що його підвищили до підполковника. Хочеться вірити, що всі ці закиди – неправда».

Залишити відповідь