Гунчик пообіцяв, що профіль лікарні в Ковелі не змінять

Профіль закладу «Вузлова лікарня станції «Ковель» не змінять, – каже голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Варто нагадати, що медичну установу цього року передали із державної власності у обласну комунальну. Відтак, упродовж 2015-го влада вишукувала можливості фінансування закладу, котрий раніше перебував у віданні «Укрзалізниці», – повідомили у прес-службі ОДА.

Зрозуміло, що утримувати ще одну лікарню у Ковелі – надто дороге задоволення для бюджету, та й потребу у медичних послугах задовольняють ті заклади, які працюють у місті. Тому пропозиція влади, напрацьована упродовж кількох місяців діяльності робочої групи із залученням фахівців, – зберегти поліклініку, де обслуговуватимуть залізничників та атошників, а стаціонар перепрофілювати у хоспіс. Окрім того, заплановано повністю використати можливості реабілітаційного відділення та протезного цеху.

“Профіль закладу неодмінно буде збережено. Чимало проблем ми зможемо вирішити. В області катастрофічно не вистачає хоспісів. Тому тут розмістимо спочатку на 50 місць, а далі орієнтуватимемося. «Укрзалізниця» зовсім забула за цей заклад. Тепер же маємо басейн, який не використовують, такий же протезний цех. З’ясувалося, що система енергозабезпечення потребує капітального ремонту, а це – 3 чи 4 мільйони”, – звернувся до колективу голова облдержадміністрації.

Тож на першому етапі заплановано оперативно запустити в роботу хоспіс. Продовжить роботу й поліклініка.

“У жодній районній лікарні немає таких можливостей для реабілітації. Тому маємо цією можливістю скористатися. Розраховую залучити кошти з фонду регіонального розвитку. Маємо дійти здорового компромісу з максимальним ефектом для громади, для всіх волинян”, – додав Володимир Гунчик.

Залишити відповідь