Порошенко хоче судитися з РФ за українські нафту і газ

Шельфові родовища Одеське і Безіменне мають бути повернуті Україні через суд.

Про це заявив резидент Петро Порошенко під час візиту до Івано-Франківська, – передає УНН.

“Ми маємо відновити українську нафтогазову галузь. Я дуже тут покладаюся не тільки на можливості української газовидобувної галузі, але й на вчених. Ми обговорили, наскільки важливо зараз повернути, жорстко поставити в суді питання і повернути наші шельфові родовища, включаючи Одеське і Безіменне”, — повідомив Порошенко.

Він також додав, що обговорив з вченими Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, яким чином використати технології, які дозволяють забезпечувати південь України газом без будівництва нового газогону.

“Яким чином нам використовувати свердловини, які за традиційними технологіями вже вичерпали свій ресурс. Яким чином, використовуючи наукові розробки інституту нам забезпечити енергозберігання… Я щасливий, що питання забезпечення енергетики ми маємо можливість займатися, коли ми „вигризли“ і забезпечили перші ознаки миру…”, — додав глава держави.

Нагадаємо, у березні 2014 року окупаційна влада Криму взяла під охорону українські родовища нафти і газу в Чорному та Азовському морях, в тому числі Одеське і Безіменне, які знаходяться в стадії облаштування, а також газові та нафтові платформи державної української компанії “Чорноморнафтогаз”.

Як повідомлялося, 16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбулися так звані референдуми про статус півострова й міста, за оголошеними результатами яких Росія заявила, що анексувала їх до свого складу. Ні Україна, ні країни світу не визнали цього.

А 19 серпня президент Росії Володимир Путін за засіданні Радбезу Росії заявив про необхідність посилення кордонів в Криму.

 

Залишити відповідь