«Закінчиться це все, то можна якось святкувати», – мати Героя про свято «Укропу» в Луцьку

Матері загиблих воїнів з Луцька обурені святкуваннями УКРОПу, які відбувалися в один час із відкриттям Алеї слави на кладовищі у Гаразджі.

Про це у коментарі Волинському інформаційному порталу розповіла представниця громадської організації членів родин загиблих в АТО «Надія», мама полеглого Артема Карабана Любов.

Любов Карабан розповіла, що родини військових, які загинули в зоні АТО, неприємно здивувала ситуація зі святкуванням Дня захисника України та Покрови 14 жовтня. У той час, як небайдужі лучани під час освячення пам’ятників полеглим воїнам вшановували їх пам’ять на Алеї почесних поховань кладовища у селі Гаразджа, на Театральному майдані відбувалося дійство з піснями і танцями, організоване місцевими політиками.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ПОКРОВА ПО-ЛУЦЬКИ: ПЕРЕБОРЩИЛИ З УКРОПОМ?

«Ми поїхали віддати шану загиблим воїнам, з нами поїхала міська влада. Поки ми відкривали Алею і оплакували загиблих, тут, у центрі, почалися гулянки. Коли скрізь йдеться про патріотизм, ми повинні поважати ті родини, які втратили своїх дітей. Я не розумію, кому це було потрібно – кинути ящик горілки на Театральному майдані АТОшникам і ввімкнути музику», – поділилася Любов Карабан.

«У газетах пишуть, що відкривають музей (і це дуже добре), а паралельно робиться таке. Я думаю, ті люди, які кудись балотуються і так хотіли себе показати, краще приїхали би в Гаразджу на цвинтар і разом з вами вшанували пам’ять загиблих. Виходить, що війна – для тих, хто з нею стикнувся, а решта населення далеке від цього і не хоче навіть поспівчувати», – переконана мама полеглого воїна.

Любов Карабан вважає, що життя не закінчується під час війни, але все повинно мати свої межі. «Я думаю, що це трохи зарано. Закінчиться це все, то можна якось святкувати. А так матері і дружини дивляться на це все і залишаються з цим болем наодинці. Не можна так людям капати на душу», – зауважила вона.

«Хотіли б, щоб у такі нелегкі для нашої країни часи була повага до тих, хто на Сході, до батьків, які похоронили своїх дітей. Зараз, коли багатьом воїнам потрібні кошти на лікування, я вважаю, замість того, що вони зробили, краще було спрямувати гроші для АТОшників. За ті самі кошти забезпечити відпочинок, оздоровити. Психіка в них підірвана, а ще й розливали спиртні напої. Хотілося б, щоб ті, хто балотується в депутати, були розважливішими і думали, що роблять, не думали тільки про те, як прийти до влади. Можна показати себе через інші вчинки», – наголошує жінка.

Любов Карабан розповіла про те, що у цей скорботний день матері і частина підприємців хотіли, щоб ринки не працювали і люди могли поїхати й вшанувати тих, хто віддав своє життя за мир у країні. Утім, інша частина підприємців висловила протест.

«Я розумію, що їм, можливо, й байдуже, бо їх це не торкнулося. Але торкнулося багато кого із нас. І я вважаю, що завдяки нашим хлопцям і кожному, хто поліг, ми тут маємо мирне небо і люди не відчувають того, що там відбувається. Я думаю, якби ми один день не попрацювали, нікому б це особливо по кишені не вдарило», – підкреслила мама загиблого Героя.

«Кажуть, що виховуватимуть патріотизм у дітях. Це добре. А хто буде виховувати патріотизм у батьків?», – наголосила Любов Карабан.

2 коментарі

  1. мрій-ка сказав:

    Палиця це всього лишень маріонетка та інструмент діститися олігархам та бандитим до влади в Луцьку та Волині загалом. Волиняни, Лучани, Мимаємо цьому запобігти!

  2. Микола Бабій сказав:

    Має щастя те паскудство, яке присвоїло собі патріотичну назву, що попали ви на Любу, яка біду свою і нашу- варить і носить- у собі, не вихлюпує. Воздасця- всім. Якщо вже люди бачать суть, то, наскільки більше бачить Бог??? Невже не страшно ТАМ предстати- разом з Артемом. Що це за світ???

Залишити відповідь