Нацбанк ліквідовує «Дельта Банк»

Фінансова «реанімація» не допомогла неплатоспроможному «Дельта Банку», який є однією з потужних фінустанов України.

Нацбанк вирішив його повністю ліквідувати та відкликав ліцензію, – пише ТСН.ua.

«Головною причиною віднесення АТ «Дельта Банк» до категорії неплатоспроможних стало невжиття власником банку своєчасних, дієвих і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України. З урахуванням системного значення АТ «Дельта Банк» Міністерство фінансів України та Національний банк України всебічно обговорювали плани реструктуризації банку та можливої участі держави в його рекапіталізації. Але ураховуючи незадовільний стан активів банку регулятор був змушений ухвалити рішення про визнання банку неплатоспроможним», – ідеться в повідомленні НБУ.

Зазначимо, в «Дельта Банку» можуть «згоріти» 22,5 млрд гривень громадян-вкладників та підприємств.

«Дельта Банк» контролює колишній заступник голови правління «Укрсоцбанку» Микола Лагун. НБУ визнав неплатоспроможними ще два його банки – «Кредитпромбанк» та «Омега Банк» (колишній «Сведбанк»).

Станом на 5 жовтня 2015 року в Україні функціонували 122 банки (без врахування неплатоспроможних банків), з них 39 банків – з іноземним капіталом.

Упродовж 2014-2015 років правління НБУ прийняло 58 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних, 25 з яких – у 2015-му.

Протягом цього періоду було відкликано банківську ліцензію та розпочато процедуру ліквідації 52 банків, 33 з яких – у 2015-му. Крім того, цього року були прийняті рішення про ліквідацію двох кримських банків («ПАТ «Банк Морський» та ПАТ «ЧБРР»), у яких ліцензії були відкликані у 2014 році.

Загалом, на сьогодні у категорії неплатоспроможних перебуває вісім банків, у стадії ліквідації – 58.

Залишити відповідь