Домівки волинських волонтерів: Ковельський центр допомоги військовим

Ковельський центр допомоги військовим  працює вже понад рік, і кожного місяця волонтери звітують про обсяг виконаної роботи. Останній звіт про діяльність центру у серпні-вересні представили 1 жовтня.

«3 вересня виповнився рік, відколи наш Центр провадить свою діяльність, і ми планували організувати великий звіт. Проте так сталося, що  на жаль,  у Ковелі у ці дні був похорон Володимира Кияна, Героя 80-ї бригади», – зазначила Наталія Попова (Соколова). У зв’язку з цією трагічною подію збори вирішили перенести.

На відкриті збори завітали волонтери та гості щоб прослухати результати діяльності та обговорити ідеї майбутніх проектів.

Отож, волонтери Центру працюють  у шести напрямках, кожен з яких включає по декілька проектів. Тож, сьогодні центр «творить» 20 проектів.

Напрямок допомоги пораненим психологічної та фізичної реабілітації військових координує Людмила Савіна.

Проекти:  «Врятуй Героя» – допомога пораненим – куратори Людмила Савіна та Наталія Попова (Соколова)

«Спочатку ми мали під опікою понад 400  хлопців з пораненням різного ступеня важкості. Важкопораненими займаємося і досі», – зазначила Наталія Попова (Соколова).Волонтери допомагають і демобілізованим бійцям, яким рахунки за операції виставляють вже як невійськовим, тож бійці не мають таких коштів. Волонтери збирають залучають спонсорів для їх оперування, лікування та реабілітації. Є підопічні, що травмувалися не в зоні АТО. Ми їм теж допомагаємо відновити здоров”я.

За рік вже понад 20 бійців після госпіталів пройшли перелікування у приватних клініках, у тому числі і за кордоном. «Волонтер –це кризовий менеджер. Людина потрапила в біду і часто потребує операцій терміново. Якщо їх не зробити вчасно, то хлопці можуть залишитися інвалідами», – зазначає волонтерка.

У рамках проекту Ковельський центр успішно співпрацює із луцькими госпітальєрками, яких координує Наталя Ариванюк, з кіївськими медичними волонтерами Обласної лікарні та Чорнобильської лікарні, з клінікою Ростислава Валіхновського, з приватними Львівськими медичними центрами.

 Проект «Зігрій душу» – психо-фізична реабілітація військових, координатор Анна Лисакова.

Зарік роботи координатор зорганізувала для 272 бійців психологічну реабілітацію  відпочинок у різних куточках України,  організувала 13 заїздів на відпочинок у Карпатах.  Команда, яка працює з бійцями, включає професійного кризового  психіатра, психолога, реабілітолога та арт-терапевта, а також фахівців залежно  від потреби бійців  – привозять навіть мануальних терапевтів, проводять апітерапію – так звані «бджолині сеанси». Відпочинок бійців проводять в основному за рахунок волинських благодійних фондів-партнерів, приватних спонсорів, коштів, які надходять на волонтерську картку Анни.  Є і подарунки – художні матеріали на 300 доларів для арт-терапії закупили для картин бійців патріоти з Ізраїлю. Волонтери пишаються, що вдається виручити кошти за картини, намальовані руками бійців. Наприклад, 19 вересня на  виставці картин наших бійців АТО  у Брюсселі, в  Посольстві  України в Бельгії, було продано 9 картин на суму 1095 євро. Кошти підуть на подальші реабілітації.

Заїзди проводять по 15-17 людей. З хлопцями працюють психологи, які допомагають бійцям соціалізуватися.

Проект«Посмішка Героя» – стоматологічне лікування, координатор Сергій Приходько

Лише за серпень Сергій «зробив усмішки» для 12-ти бійців. Протягом року він допоміг понад 50- ти бійцям, у яких були проблеми різного рівня складності. Роботу Сергій виконує безкоштовно, збирає на волонтерську картку лише кошти на матеріали. Проте за рік на картку волонтера на “Посмішку Героя”  надійшло лише 708 гривень. Потім,  на картку почали збирати гроші на меморіальну дошку для загиблого Володимира Кияна, зараз вдалося зібрати 2300 гривень. Якщо майстер встанове дошку безкоштовно, то усі ці кошти будуть перераховані на рахунок дружини Володимира Ольги.

Напрямок допомоги сім’ям  загиблих Героїв, поранених  і полонених бійців

Проекти: «Допоможи малечі, якій війна лягла на плечі» – опіка над дітьми воїнів АТО, координатор Людмила Савіна.

За серпень у рамках проекту організовано  безкоштовні річні курси англійської мови для 17-ти дітей воїнів АТО,  які директори курсів  Інна та Павло Поліщуки влаштували за надзвичайними знижками. Оплатила курси бельгійська спонсорка Ангеліна Балкан. Усіх дітей навчають у невеликих групах, малеча показує неабиякі  успіхи. В вересні до навчання приєдналяся ще одна дитина – син загиблого в АТО.  Діти зараз  готуються до  англомовного Хелоуіну. Директор кінотеатру “Прем”єра”, волонтер  Руслана Цюп”яшук подарує ім на це свято 50 масок. Також, пані Руслана пообіцяла найкращим учням англійської  школи безкоштовні білети на муль-прем”єри.

Окрім цього, у рамках проекту проводять передплату дитячих журналів, оформляють проїзні документи для виїзду за кордон ( лише за серпень місяць таких виготовили 94). Волонтери влітку  відправили на відпочинок у Францію на 27 днів дітей одного з загиблих ковельських бійців, відправили сім”ю загиблого з Любомля на 14 днів до Австрії.,  відправили у табір на семиденний відпочинок дочку луцького воїна. Людмила Савіна   спільно з «ПатріотомВолині»  на запрошення Щецинської громади  43 дитини в волинських військових відвезла в Польщу на 10-денний відпочинок. Діточки відвідували екскурсії, аква-парк, каталися на байках, були на морі, пекли печиво. Також, діти отримали в подарунок від польських патріотів,  нове взуття спальні мішки, набори для гігієни, парасольки тощо. П’ятом дітям Героїв АТО в Польщі безкоштовно пролікували зуби.

«Зберемо дитину Героя до школи» –  координатор Наталія Боярина.Дітям передали  63 зібраних рюкзаки, кожен на суму 1300 гривень. Дітям зі сколіозом забезпечили 14 ортопедичних рюкзаків по 4 тисячі гривень, передані 100 наповнених канцтоварами пеналів.

Наталія Боярина розповіла, що з канцтоварами для діток допомагав навіть кіборг Олег Кузьміних, який недавно звільнений з полону –  саме Кузьміних передав для дітей ортопедичні рюкзаки.

«Раз добром зігріте серце» – опіка над дітьми , вдовами , та матерями загиблих.  КоординаторСергій Приходько  та Руслана Ціп’яшук – збирають речі для родин загиблих Героїв. У сім’ї збирають одяг та адресно доставляють.  Таку роботу ведуть постійно, всі вихідні вже розплановані – здійснять поїздки до родин Героїв  у Ковельський, Турійський та Камінь-Каширський райони.

У рамках проекту організовують пікніки для вдов, спільно з польськими волонтерами організовували  відпочинок у Польщі. Оздоровлюють родини Героїв і на Волині –  сім’ї відправляють відпочивати на Шацькі озера.

«Підтримай сім’ю Героїв» – збір та передача нужденним сім’ям військових речей та продуктів харчування. Постійно працює склад, порядок в якому наводять переселенці з Луганщини.  У рамках проекту сім’ї забезпечують одягом, який надають благодійники з-за кордону, дитячим харчуванням, памперсами тощо.

Напрямок допомоги військовим у зоні АТО

Проекти: «Аптечка для Героя» –формування аптечок, збір медикаментів для військових, що перебувають у зоні АТО. Координують професійні  фармацевтиТетяна Марчук, Людмила Вітик , допомагає  Андрій Шевчук.

За останній місяць сформували та адресно передали  в зону АТО 33 аптечки. Волонтери зазначають, щовартість 1 аптечки, яку вони складають приблизно 1300 гривень. А ще волонтери формують спеціальні аптечки (для розвідників, саперів, медиків та техніків)  – для танкістів, наприклад,  кладуть спеціальні проти опікові засоби, для розвідників – засоби для очистки води. До кожної аптечки також  вкладають інструкції ,  та номер телефону фармацевта для консультацій.  Також, фармацевти збирають передачі для польових шпиталів, медрот. Лише за останній місяць  відправили 5 посилок військовим. Зараз переформовують аптечки для ремонтних бригад. Потреба  проекту зараз – протизастудні засоби.

«Схід і Захід разом» – доставка допомоги  в АТО –   у рамках проекту співпрацюють з волонтерами інших організацій. Ковельчане  збирають передачі і  оскільки центр не має своїх автомобілів, відвозять на передову  «ковельську» допомогу волонтери з Рожищ, «БУГу», айдарівці, бійці 80-ї бригади. Багато відправляють за промокодами Нової Пошти. В цей раз  передачу на передову везе Наталя Боярина разом з Валерієм Курстаком з Нововолинська.

«Маскувальні сітки» – Центр навіть влітку постійно організовує маскувальних плетіння сіток учнями  ковельських шкіл, технікумах та виховній колонії. Потужно плетуть учні Луківської школли Турійського району. За літо спільними зусиллями сплели та передали на передову 32 сітки сіток.

 «Купи книгу – допоможи солдату» – найстарший волонтер центру Олексій Карповичорганізував збір книг серед дітей і студентів. Згодом ці книги продавали волонтери, а за вилучені кошти купують необхідну амуніцію  для солдатів. Ідею проекту підхопили й інші волонтери та реалізовують його по всій Волині.

«Захистимо солдата разом» – збір та передача індивідуальних засобів захисту, продуктів харчування та інших необхідних речей в зону АТО.  Координує Клімук Софія.Лише за серпень за амуніцією звернулися 76 бійців, 51 з яких вдалося забезпечити повністю, потреби інших покрили частково. Волонтери не закуповують більшість амуніції,  а за потребами звертаються до благодійників – у цьому напрямку активно допомагала чеська, французька та ізраїльська діаспори, з’явилися також «таємні білоруські волонтери», які привозили допомогу – плащ-палатки,  тактичні рюкзаки тощо. Закупку берців, спальних мішків та термобілизни  в серпні і вересні повністю профінансував народний депутат Степан Івахів.

Напрямок кризової допомоги сім’ям зниклих безвісти, полонених та загиблих Героїв – проекти цього напрямку координує Наталія Боярина.

Проекти: «Страшне слово полон» – допомога у визволенні з полону.На час початку роботи центру 262 волинянина були у полоні терористів та російських військ. Зараз усі вони звільнені. Недавно вдалося визволити Артема Фураєва та Сергія Комісарчука – Герої пробули в полоні 1 рік 12 днів. Бійців не залишають і після визволення – волонтери центру  допомагають у лікуванні.

«Груз 200» – допомога в поверненні загиблих Героїв та похованні.Волонтери організовують доставку тіл загиблих зі Сходу  а також необхідний супровід. Працювати у цьому напрямку допомагають представники міської влади Ковеля та міський голова Олег Кіндер, голова Ковельської райадміністрації  Віктор Козак.

«Повертайся живим»– пошук зниклих безвісти. Волонтери активно займаються пошуком зниклих безвісти, волонтери зазначають, що   у цих напрямках дуже допомагають волинські народні депутати. У рамках проекту   Наталія Боярина постійно їздить у Міністерство оборони, в СБУ  та інші відомства, щоб задіяти до звільнення бійців високопосадовців.

Напрямок залучення молоді до волонтерського руху та їх патріотичне виховання, організація акцій, ярмарків , координатор Анна Коршунова

Проекти «Молоді волонтери Ковельського центру допомоги» –активна участь молоді упроектах Центру та їх допомога у зборі коштів та потреб бійців АТО, виховання патріотичного руху, та «Ярмаркуємо для  перемоги» – проведення благодійних акцій, ярмарків та концертів. Залучення коштів та благодійників для організації ярмарків-продажів з метою збору коштів на потреби АТО. – приурочені до свят, під час акцій разом з дітками збирають кошти. Зараз збирати стало  значно важче  8 березня волонтерам вдалося зібрати 2600 гривень, на День Незалежності  у скриньку кинули лише 100 гривень.

Реалізовували також проект «Врятуй Героя від спеки» –  пригощали перехожих чаями за благодійний внесок на допомогу армії, організували благодійний концерт Піаноекстреміста, під час якого зібрали 1500 гривень для військових. Провели акцію “Футболка на передову”- зібрали та передали в АТО 160 штук.

Напрямок співпраці по  залученню коштів з-закордону для потреб АТО

Проект ««Естафета добра» – співпраця з діаспорами та прихильниками української незалежності в усіх країнах світу , координатори Наталія Попова (Соколова) , Анна Коршунова. До співпраці долучають представників 16 діаспор,  які проводять заходи, під час яких продають сувеніри, які виготовляють волинські діти та приносять до Ковельського центру. Все передається за кордон, для продажу на патріотичних акціях. За вилучені кошти діаспора купує іноземні медикаменти, термобілизну та інше за потребами. Закордонні волонтери працюють дуже активно – вже розпочали підготовку до Різдвяних ярмарок.

Проект «Я маю право» – надання юридичної допомоги учасникам АТО, координатор Наталя Боярина. Волонтери консультують бійців щодо переліку необхідних документів, довідок для отримання статусу учасника бойових дій, а часто самі ходять з бійцями за довідками. Лише за останній місяць вдалося допомогти отримати статусів 22-ом бійця, документи ще 43-рьох зниклих безвісти теж подали для на отримання статусу . До того, вітаємо наших демобілізованих ковельчан, які стануть юристамі! 8  учасників АТО вступили на юридичний факультет Східноєвропейського університету, декільком допомогли відновитися у вузах, де вони навчалися до війни.

Окрім постійних проектів волонтери реалізовують тимчасові проекти. Наприклад, провели кілька заходів до вшанування пам’яті бійців, що загинули під Іловайськом.

Проекти: «Вшанування могил Героїв» 24 серпня для бійців і командирів 51-шої бригади організували поїздку по могилах Героїв, які загинули відвідати могили усіх бійців,які загинули під Іловайськом. Потім відбулося покладання квітів та лампадок до Стели у Луцьку та організували для військовихвечерю у кафе.

« Вечір пам’яті Іловайської трагедії»: 25 серпня на базі 14-тої бригади організували концертдля колишніх військовополонених  та їх дружин. У програмі передбачили перегляд спеціальнозмонтованого фільму про Іловайськ, бійці отримали подяки та цінні подарунки. На завершення волонтери організували вечерю у ресторані.

І це далеко не всі проекти, які реалізовував і реалізовує центр – там постійно діють інтернет-аукціони,  ярмарки виробів волинських майстрів та реалізовують проекти з допомоги по господарству. На жовтень запланований ще один проект – волонтерка центру Раїса Хвещук з Ковельського Союзу українок проводитиме навчання з моделювання одягу для матерів загиблих Героїв та їх вдів. Фінансують цей проект ізаільські волонтери, групу  збирає голова ГО “Віра” Людмила Данилевич, мама загиблого бійця з 51 ОМБР. Приміщення для курсів надає 13 школа.

Волонтери дуже чітко дотримуються принципу прозорості. Кожного місяця готують звіт за результатами використаних коштів.

Для того, щоб отримати допомогу, військові пишуть звернення, у якому вказують потреби. До звернення обов’язково додають копію паспорта,довідку про мобілізацію, довідку про участь в антитерористичній операції. Таку систему розробили, щоб уникнути махінацій. До того ж , після отримання допомоги волонтери готують звітність – заповнюють спеціальні таблиці, де вказують  кількість виданої допомоги, дані бійця та телефони. Тому кожен меценат,  який надав допомогу, може особисто перетелефонувати до бійця, щоб переконатися, що той отримав допомогу.

Волонтери закликають небайдужих допомагати бійцям разом. Більше про діяльність Ковельського центру можна дізнатися на сторінці у мережі Facebook.

5 коментарів

 1. Ковельчанин сказав:

  Половина аферистів які спекулюють темою ідучи на вибори. Оприлюдніть список хто поперся на вибори оце і будуть подонки.

  • наташа сказав:

   звичайний щомісячний звіт. Працюють ці волонтери вже 13 місяців. Дійсно багато допомагають бійцям і їх сім”м.. Молодці! В чому спекуляція темою? Шо не треба журналістам писати про те, що вони роблять? І вибори тут не до чого.. Центр не партія- кандидатів не висуває.

 2. лариса сказав:

  Брехня а не проекти..один піар навіть не замаскований .а головне груз200-кіндер +козак

  • Патрiот сказав:

   Не знаешь нiчого ти, Ларисо, лише останнi поховання Ковельщини паливо на доставку додому загиблого Кияна вночi органiзував саме Кiндер, а тiло ВасI Устимука в Зелену везли машиною Козака.. МолодцI волонтери- гарний звiт! I про роботу вашу знають по всiй УкраiнI. Не зважай на ларис-крис((. Подяка

 3. ваня сказав:

  Допоможить будь ласка найтии людину ( Михалевич Ірина Івановна ) я знаю що Ірина живе у місті Ковель Волинська область а адресу я не знаю … і ось пишу вам і думаю що ви мині допоможете БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖИТЬ ( ВАНЯ )

Залишити відповідь