Гриценко у Луцьку розповів, як зробити армію боєздатною

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко розповів, що для боєздатної армії не обов’язково проводити призов, а щоб забезпечити ефективну оборону треба розробити систему територіальної оборони як у деяких європейських країнах.
Про це він повідомив під час зустрічі з виборцями у Луцьку 30 вересня.
«Тут більше розмов, ніж реальних дій», – зазначив Гриценко щодо обіцянок про контрактну армію. Він додав, що від початку військової агресії є дуже багато питань. Політик не розуміє, для чого проводити мобілізацію, якщо навіть у мирний час утримують понад 400 тисяч силовиків та армії. Поряд з тим сили російської сторони – 10 тисяч військових. Тому його, як кадрового військового, дивує необхідність мобілізації, адже такі сили явно можна побороти без її проведення.
Тож проблему він бачить у неправильному використанні існуючих засобів.
«Я за те, щоб армія була професійна. За скасування призову», -зазначив Гриценко.
Проте у новій воєнній Доктрині, яку Президент підписав минулого тижня, вказано, що призов буде, але призовників не долучатимуть до бойових дій. Тому політика дивує, для чого тоді взагалі призивати бійців.
Другим моментом, який треба врегулювати, є територіальна оборона. Гриценко вважає, що можна використати систему як у Фінлядндії чи Швейцарії, де чоловіки двічі на рік проходять підготовку. У випадку агресії ці чоловіки виходять на охорону населених пунктів, де живуть. За умовами ж недавно підписаної Доктрини в Україні функції тероборони перебере на себе Національна Гвардія.
«Влада боїться, що після того, що вона накрала, прийдуть за нею, як за Януковичем. Дуже хочу помилитися у своїх прогнозах», – зазначив Гриценко
На питання ж, коли закінчиться війна, Гриценко відповів, що цього не станеться, поки в Липецьку працюватиме президентська фабрика, а також поки триватиме гібридна торгівля з окупованими територіями, продовжуватиметься обвал гривні та зниження економічних показників.
Тому всі зараз мають працювати на зміцнення економіки.

1 коментар

  1. CDC сказав:

    Такой умный,аж страшно……………Где ты был ,когда был министром обороны???????…………..

Залишити відповідь