«Розборки» у волинській «Самопомочі»

Від початку своєї діяльності громадська організація, а потім політична партія «Самопоміч» декларували принципи здорової конкуренції. У їхній «філософії» був закладений принцип конкурування ініціативних груп та їх представників у партії заради кращого результату. Однак сталося так, що представники однієї із двох основних ініціативних груп у Луцьку покинули ГО «Самопоміч», заявили про те, що їх «кинули» і про те, що їм соромно казати про те, скільки часу «вірою і правдою» працювали тут.

Волинське Агентство Розслідувань вирішило розібратися, чому «побили горшки» «група Юлії Вусенко» та «група Тараса Яковлева» у волинській «Самопомочі».

Як зазначив керівник фракції «Самопомочі» Олег Березюк у Луцьку 24 вересня, громадська організація «Самопоміч» існує із 2003 року, а політична партія із 2012 року. На Волині вони активно заявили про себе напередодні парламентських виборів восени 2015 року. Тоді Юлія Вусенко, Тарас Яковлев та Петро Верзун працювали разом на результат у багатомандатному окрузі, бо мажоритарників «Cамопоміч» на Волині не мала.

Як стверджує Верзун, фінансували все тільки із коштів місцевих підприємців. І отримали досить непоганий результат – від 29 до 37% у п’яти округах Волині. Після виборів, а саме 30 жовтня, невідомі спалили машину чоловікові кандидата Юлії Вусенко. Була імовірність, що вона теж стане нардепом, однак не склалося. Тим не менш суперечки між Вусенко, Яковлевим та іншими активістами тоді не виходили у публічну площину.

11205551_495915983946812_1178353062375814111_n

Натисніть, щоб збільшити

Однак суперництво було закладене вже у сам принцип існування двох луцьких груп. Так на постерах своїх акцій вони писали про себе окремо. Ось один із написів «волонтерська підтримка ініціативної групи ГО «Самопоміч» під керівництвом Юлії Вусенко». Подібні написи робила і група Яковлева. За підсумками роботи всі групи звітували про результати.

Як зазначає Тарас Яковлев, вони займалися такими напрямками: юридична приймальня, субсидії на оплату ЖКГ-послуг, енергоощадне місто, неформальна освіта, культурний напрямок, підтримка вимушено переміщених осіб. Як розповіла у інтерв’ю ВАР Юлія Вусенко, їх група також займається юридичними консультаціями, допомагає оформити субсидії, індивідуальні лічильники, влаштувала комп’ютерні курси для старших людей, а ще допомагає переселенцям і бійцям АТО.

Проте Петро Верзун дорікає групі Вусенко, що перша згадка про неї з колегами лише 12 березня 2015 року, а до того часу група нібито була неактивна. Він наводить скріншот оголошення від 12 травня, де Юлія Вусенок інформує про створення ініціативної групи у складі Михайла Бутенка, Сергія Гілітухи, Михайла Імберовського, Романа Литвина, Віктора Мазурця, Сандри Міненко, Івана Мирки, Романа Осадовського, Олександра Плісецького, Віктора Смолярука та Тараса Шляхтича.

DSC_0033

Петро Верзун і Тарас Яковлев

Проте у результаті балотувалися від «групи Вусенко» не тільки ті люди, які її створювали, а й нові, зокрема Алла Надточій, Микола Собуцький, Олександр Лавренчук, Ольга Бузулук та інші. Натомість членів групи Яковлева, які працювали в «Самопомочі» ще з 2014 року, нібито свідомо проігнорували, «кинули», хоча ті вчасно подали свої списки.

Також туди включили таких досі «невідомих» людей, як Ігор Антонюк, Роман Біднюк, Віталій Бобир, Тетяна Валянська, Віктор Гуменюк, Антон Сухомлин, Ольга Тригуб, Антон Демчук, Сергій Книш, Вікторі Колодяжна та інші. На думку Петра Верзуна, ці люди не готові представляти «Самопоміч», бо про них практично немає згадок у ЗМІ, а публічність кандидатів є важливими критерієм.

Тому Яковлев 24 вересня заявив, що більше не бажає себе асоціювати із ГО «Самопоміч» та поки не планує брати участь в політиці. Разом із ним пішов Петро Верзун. Останній заявив, що «штучний проект, який має гарну обгортку», а йому соромно, щоб був заступником керівника штабу та агітував за «Самопоміч».

DSC_0056

Юлія Вусенко

Один із представників групи Вусенко вже заявив нашому виданню, що таким чином Яковлев намагається зберегти «аполітичне» крісло першого заступника міського голови в разі перемоги Миколи Романюка. Проте сам Яковлев таку інформацію не підтверджує. Чи справдиться прогноз, побачимо після виборів. Натомість наближені до Яковлева Андрій Покровський і Петро Верзун вже балотуються від БПП-«Солідарність».

Конкуренція також виявилася в іншій площині. У коментарі нашому виданню Юлія Вусенко заявила, що не може нікого звинувачувати у підпалі автомобіля її чоловіка після виборів. Однак джерела ВАР стверджують, що вона все ж у 2014 році заявляла про можливу причетність до цього Тараса Яковлева. Проте розслідування підпалів автомобілів у нашому місті, як правило, не доходять до логічного завершення, тому станом на вересень історія практично забута.

Під час прес-конференції 24 вересня нардеп Олег Березюк, що саме перебував у Луцьку, розкритикував Яковлева і Верзуна за сприйняття «Самопомочі» як проекту, а не як ідеологічної партії та громадської організації. А ще із сарказмом нагадав, що Верзун балотується в міську раду за списками БПП-«Солідарність».

DSC_0041

Праворуч Юлія Вусенко та Олег Березюк

Березюк вважає, що Яковлев і Верзун ще рік тому сприймали «Самопоміч» так само і не хотіли працювати згідно із ідеологічними принципами ініціативних груп.

Натомість Петро Верзун пояснив, що балотується від БПП, бо вже багато років є громадським діячем і не може собі дозволити залишитися «за бортом» публічної політики, тому і за квотою УДАРу пішов на вибори.

Долучилися до критики й інші активісти групи Вусенко. Так, Олександр Лавренчук заявив, що двоє людей із групи Яковлева потрапили у списки, бо пішли на діалог. Це Володимир Дацюк і Олег Янчук. Вони фактично приєдналися до групи Вусенко та вирішили бути «конструктивними»,а Яковлев нібито не мав часу, щоб зібрати дві ініціативні групи та узгодити спільні списки.

У підсумку Тарасу Яковлеву та Верзуну тепер треба шукати іншу політичну силу. Верзун вже її знайшов. Можливо, Тарас Яковлев також приєднається до БПП-«Солідарність». Але нині він заявляє публічний нейтралітет. Після такого «розлучення» на волинській «Самопомочі» може залишитися слід партії, що «кидає» відданих активістів. Проте у це повірять далеко не всі, а на фоні інших волинських осередків партій команда Юлії Вусенко, Івана Мирки, Михайла Імберовського, Ольги Бузулук, Сергія Рижкова, Олександра Плісецького та інших виглядає досить прогресивно.

Антон БУГАЙЧУК

15 коментарів

 1. Сергій сказав:

  Дякую за правду на відміну від проданого аверсу та інших

 2. Володимир сказав:

  Кілька неділь тому майже те саме відбулося у Нововолинському осередку, який зі скандалом залишили всі, хто створив даний осередок. Тому що пані Вусенко вирішила більшу половину списку сформувати зі своїх людей, які не мали жодного відношення до осередку. Деталі тут http://nvip.com.ua/node/80716

 3. Іван сказав:

  Молодий журналіст, але зміг розібратись у перипетіях.
  Плюс.

 4. Олег сказав:

  подібна ситуація щодо “команд” самопомочі не перша. і хоча верзун і яковлев як “провладні” нині (кожен у своєму розумінні) питання до самої Самопомочі – “так все-таки ХТО у ваших списках? точніше, де знайти про кандидатів інформацію? (поза оф.сайтом) ВАР, можете розібратися?

 5. До Вусенко сказав:

  Шановне Волинське агенство розслідувань, а де Ваші розслідування, про те хто йде по спискам самопомочі, хто ці люди??? З осередку вусенко не більше 5 людей а список то на 43? Цікаве було б розслідування однак чи пропустить його Ваш редактор???

 6. Олена Правдива сказав:

  Починали гарно,а закінчили – як завжди. Скандал і розділ – не найкраща реклама напередодні виборів.

 7. Віка сказав:

  Мордатий Яковлев сцикун а не політик таких треба гнати з влади. Він продасть і батька рідного. Люди будьте уважні, кругом повно Мудаків

 8. Ліда сказав:

  Правилно зробили, що гучно вийшли з “Самопомочі” і не побоялись сказати правду. Давним-давно уже були всі місця поділені, а Верзун з Яковлевим рік працювали на їхній високий рейтинг. Вусенко – молодець, з такими методами вона все-таки добереться до ВР.

 9. Катерина сказав:

  Дякую панове.Ви єдині достойні уваги на Волині. В Ковелі був створений осередок самопомочі і не один а зразу як виявилося два…і вск таке мутне…пройшла співбесіду і я – сподобалось…а от на зустрічі в Ковелі з майбутніми кандидатами зрозуміла -немає нічого спільного з цими людьми, ну жодної ток

  • Волонтер сказав:

   самопоміч в Ковелі !!! Це щось! Люди які за час АТО не знайшли ні часу ні грошей щоб допомогти. Хоч ми особисто зверталися цинічно відповідали що їм це не ціКаво, деякі ще нам і заважали, тепер вони у списках… І час є і кошти як до корита всі прибігли! Хто за вас! Буде голосувати?! Вас обирати?!!

Залишити відповідь