Луцькі депутати пропонують повернути у школи зброю

Малокаліберну навчальну зброю (малокаліберні гвинтівки) у загальноосвітні навчальні заклади Луцька пропонують повернути депутати міськради.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міськради з питань освіти, науки, культури та мови 24 вересня, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

На розгляд депутатів запропонували звернення до Міністра оборони Степана Полторака, голови Товариства сприяння обороні України Віктора Тімченкова, очільника волинського осередку ТСОУ Володимира Запорожченка, керівника Волинського обласного військового комісаріату полковника Олега Галака.

«Головною метою вивчення предмету «Захист Вітчизни» є розвиток особистості учнів, формування їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій», – йдеться у зверненні.

Особливої актуальності набувають ці завдання саме сьогодні. Армія потребує підготовленого резерву, і саме сучасна школа може забезпечити виконання цього завдання.

«Але на даний момент школи міста залишилися без навчально-матеріальної бази, яка б відповідала вимогам щодо викладання предмету «Захист Вітчизни». Навчальна бойова зброя (малокаліберні гвинтівки) протягом останніх 10 років поступово вилучалася із навчальних закладів. На сьогодні школи Луцька у своєму розпорядженні не мають жодної одиниці навчальної бойової зброї», – йдеться у проекті рішення, автором якого є депутат Павло Данильчук.

Член комісії Григорій Пустовіт на зауваження голови комісії Анатолія Пархом’юка щодо того, чи реально облаштувати кімнати для зберігання зброї в загальноосвітніх школах зазначив, що такі приміщення були фактично у кожній школі. Наразі пропонують відновити ці кімнати, що не є надто складним. З його слів, повернути зброю у школи потрібно. Водночас, він пропонував адресувати звернення лише до перших осіб (Міністра оборони та голови ТСОУ).

Члени комісії підтримали проект рішення.

Залишити відповідь