На Волині волонтер пояснив, як визнати бійця відсутнім безвісти

Волинський адвокат і волонтер Василь Нагорний пояснив родинам, як визнати бійця зниклим безвісти.

Механізм дій він оприлюднив на власній сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Світлана Харлай просила накидати схемку, як визнати бійця безвісти відсутнім», – пише Нагорний.

Він описав механізм дій, супроводжуючи його відповідними коментарями:

«Відразу зазначу, що визнання безвісті відсутнім можна скасувати як тільки особа з’явиться, але таке рішення дає можливість родичам уникати проблем з ропорядженням майном, отримувати заробітну плату і т.д.

Відповідно до ч. 1 ст. 43 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), фізичну особу можна визнати судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

Стаття 246 ЦПК України регламентує, що для визнання фізичної особи безвісно відсутньою потрібно подати відповідну заяву до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи або за місцезнаходженням її майна. Відповідно до ст.. 247 ЦПК України в заяві повинно бути зазначено:

– для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою

– обставини, що підтверджують безвісну відсутність фізичної особи (розшук, свідки, відправлення в зону АТО і т.д.)

Частиною 1 ст. 248 ЦПК України передбачено, що суд до початку розгляду справи:

1) встановлює осіб (родичів, військовослужбовців), які можуть дати свідчення про фізичну особу, місцеперебування якої невідоме;

2) запитує відповідні організації за останнім місцем проживання відсутнього (органи внутрішніх справ або органи місцевого самоврядування, а також військову частину) і за останнім місцем роботи про наявність відомостей щодо фізичної особи, місцеперебування якої невідоме.

Після встановлення опіки, опікун, якого призначено, над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або фізичної особи, місце перебування якої невідоме, приймає виконання цивільних обов’язків на її користь, погашає за рахунок її майна борги, управляє цим майном в її інтересах».

«Скажу так: якщо є підтверджуючі документи, що особа рік назад зникла безвісті, то ніяких проблем чи перешкод в суді ніхто чинити не буде. Визначальними є два факти: часовий – більше року і фактичні дані про те, що особа зникла в зоні АТО. Заяву за годину, може написати будь-який юрист, якщо всі документи зібрані правильно, то адвоката в засідання можна й не кликати- не думаю, що хтось буде заперечувати проти задоволення заяви!» – резюмував волонтер.

Залишити відповідь