Волинь: фальстарт політичної агітації

В перший день виборчого процесу на Волині окремі політичні партії та потенційні кандидати порушили строки ведення передвиборної агітації.

На вулицях обласного центру та міст обласного значення спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували різке збільшення зовнішньої політичної реклами.

Чимало політичних сил почали свою агітацію задовго до старту виборчої кампанії. Зокрема, на вулицях Луцька спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА 5 вересня зафіксували білборди політичних сил ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», ВПП «Наш край» та БПП «Солідарність», «УКРОП», «Громадський рух «Народний контроль».

Схожа ситуація у Ковелі та Нововолинську. В районному центрі Ковельщини спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА зафіксовано чимало білбордів з політичною рекламою від ВО «Свобода» та Радикальної партії Олега Ляшка. На вулицях Нововолинська також можна зустріти білборди з політичною рекламою від Радикальної партії Олега Ляшка та політичної партії «Відродження».

Передчасно розпочав передвиборну агітацію і потенційний кандидат на посаду Луцького міського голови Олександр Товстенюк. Агітаційну кампанію потенційний кандидат веде від імені благодійного фонду «Новий Луцьк», засновником якого є народний депутат України VI і VII скликань Ігор Палиця. Олександр Товстенюк, своєю чергою, є керівником названого благодійного фонду.

Нагадуємо, що, відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Ведення передвиборної агітації до початку встановлених законом строків забороняється.

Довести, що такі дії зі сторони потенційних кандидатів здійснюється із порушенням закону неможливо лише до моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати чи на посаду міського, селищного, сільського голови.

Щодо використання політичної реклами, то у ч. 5 ст. 57 закону «Про місцеві вибори» чітко вказано, що політична реклама – це одна з форм передвиборної агітації, розміщена за допомогою рекламних засобів, до якої належить використання символіки або логотипів політичної партії, використання передвиборних слоганів, гасел кандидатів, політичної партії, її місцевих організацій. Оскільки виборчий процес уже офіційно стартував, використання таких засобів агітації заборонено до визначеного законом терміну.

Знімок екрана 2015-09-07 о 12.26.50

Залишити відповідь