Луцьк: у музеї презентували виставку унікальних вишиванок

У Волинському краєзнавчому музеї експонують виставку робіт майстра художньої вишивки із м. Кременця (Тернопільська обл.) Ірини Стравінської «Дивосвіт вишивки».

Про це йдеться на сайті музею.

Молода майстриня Ірина Стравінська подарувала можливість волинянам ознайомитися з її творчістю – унікальним «хрестиком». На відміну від традиційного, він неймовірно маленький – 110 «хрестиків» на одному квадратному сантиметрі. Більшість робіт містять понад 100 тисяч «хрестиків», мозаїчно поєднують більш як сто кольорів та відтінків ниток.

Серед витворів майстрині – вишиванки на релігійну тематику, вишиванки-репродукції полотен відомих художників, натюрморти, портрети, власні творчі розробки – враження від подорожей рідним краєм та за кордоном. За допомогою ниток і голки Ірині вдається відтворювати картини всесвітньо відомих художників.

Створення однієї картини займає від кількох тижнів до кількох місяців. У середньому Ірина використовує для однієї роботи близько 200 відтінків кольорів. Приміром, автопортрет вишитий 59 відтінками ниток. Найбільша з робіт – «Благовіщення» – складається з 140 тисяч хрестиків.

Загалом у музеї експонується майже 50 робіт вишивальниці. Вишиванками Ірини захоплюються не тільки в Україні. Її роботи знають також і в Польщі, Франції, Італії, Канаді, США.

Залишити відповідь