Палиця «привідкриває» карти

Якщо нинішній міський голова Луцька в стилі «іду на ви» заявив про бажання переобратися ще лютому 2015 року, його головні опоненти із групи «Новий Луцьк» довго тримали інтригу, не називаючи свого кандидата у мери та партію, від якої вони йтимуть в міськраду.

Таким чином вони змусили журналістів, опонентів та громадськість гадати, яку ж стратегію обере луцька команда Ігоря Палиці. А в цей час самі рекламували бренди «Новий Луцьк» та громадське формування «Варта порядку».

Під час прес-конференції 1 вересня Палиця сам роз’яснив свої плани щодо Луцька та Волині загалом. Заразом він «вивів у світ» кандидата в мери Олександра Товстенюка (який і так почав частіше «світитися» з початку 2015 року).

Волинське Агентство Розслідувань пропонує вам 5 головних тез Ігоря Палиці під час прес-конференції. Адже перші дні вересня можна вважати початком масштабної кампанії «Нового Луцька» у місті. І йдеться не тільки про вибори…

 

Теза перша – Романюк нам заважає

Прес-конференцію Ігор Палиця розпочав із розповіді про те, як в фонд привітав школярів із Днем знань. Щоправда в деяких школах, мовляв, привітати школярів не дали, очевидно, через місцеві вибори.

Також повторив, що у 2015 році «Новий Луцьк» не знаходить спільну мову із міською владою (раніше це не раз говорив голова правління «Нового Луцька» Олександр Товстенюк). А ще Палиця проїхався містом та побачив, що на Театральному майдані зробили «базар», фасади будинків облуплені, а в Старому місті є незрозумілі забудови. Все це – спроба предметно пояснити, що Микола Романюк із своїми обов’язками не справляється. А ось якщо мером стане Олександр Товстенюк: «базару» в центрі не буде, а ще там їздитимуть тільки тролейбуси.

Також Палиця пообіцяв взяти на ставку в кожну школу лікаря, нові спортивні майданчики, басейни та багато іншого. А для реалізації цих планів потрібно, щоб міська влада «дружила» із фондом. Якщо Микола Романюк «дружити» не готовий, команда Палиці збирається його усунути.

 

Теза друга – а все ж піде Товстенюк

На початку 2015 року ходили чутки про те, що кандидатом від фонду «Новий Луцьк» стануть Ірина Констанкевич, Святослав Кравчук та Олександр Товстенюк. Серед мінусів Товстенюка називали його відносну непублічність і велику кількість грошей, які потрібно було «вкинути на розкрутку» цього кандидата. Також окремі підприємці боялися його приходу до влади, бо із Товстенюком, мовляв, не можна буде «порішати».

Проте десь із лютого-березня він регулярно з’являвся на телеекранах та фотографіях, замінивши Ірину Констанкевич як обличчя фонду. Товстенюк вручав допомогу бійцям АТО, волонтерам особисто приймав людей у приймальні фонду та брав участь у інших проектах. Також з початку літа «Новий Луцьк» масово вийшов на білборди міста під приводом конкурсу кращих ініціатив.

Очевидно, що нині «Новий Луцьк» – це більше, ніж просто благодійний фонд чи політична група. Це розгалужена структура із медіаблоком («Волинські новини», «Під прицілом», «Хроніки Любарта»), силовим блоком («Варта порядку»), «благодійним» блоком, який допомагає людям, політичним блоком (група в міськраді) та проектним блоком (реконструції, майданчики, басейни та інше), ну і, звичайно, бізнес-блоком, який все це оплачує.

Таку масштабну структуру збудували не просто під вибори. Це спроба перетворити Луцьк на щось схоже на Вінницю для Порошенка чи Дніпропетровськ для Коломойського. І ставитися до цього можна по-різному.

Тому Олександр Товстенюк буде кандидатом-менеджером, на якому намагатимуться зосередити весь позитив діяльності «Нового Луцька».

 

Теза третя – з Порошенком не дружимо

Під час прес-конференції Палиця зізнався, що після 2 та 9 травня, коли вдалося уникнути провокацій в Одесі, вирішив завершити роботу. Для цього написав відповідну СМС Порошенку. Бо за час його роботи президент навіть не спромігся призначити заступників голови ОДА та голів РДА. А ще від Палиці вимагали «попахати», щоб БПП мав високий рейтинг. А Ігор Петрович себе «паханом» ніколи не вважав, тому пішов із посади.

Нинішньому ж губернатору Михаїлу Саакашвілі побажав успіху, оцінку йому має дати громада. Хоча Палиця, звичайно, не покинув Одесу на зовсім, там його діє його фонд «Тільки разом». Але найближчим часом йому доведеться добре попрацювати у виборчій кампанії на Волині. Та про це в наступній тезі.

 

Теза четверта – Єремеєва поважаю, але і мені треба в Раду

Ігор Палиця розповів, що завжди підтримував хороші стосунки із покійним Ігорем Єремеєвим. І навіть вагався, чи балотуватися по «його» округу №23. Але подивився, що у нинішній Верховній Раді занадто багато негативу, тому балотується, що приєднатися до конструктивних депутатів.

Коментуючи голосування за зміни до Конституції в першому читанні, Палиця заявив, що союз БПП, Народного фронту та Опоблоку, який її підтримав, прийняв неправильне рішення та частково винен у трагедії під радою. Бо змінювати Конституцію треба на референдумі, щоб народ сказав своє слово.

Також Палиця натякнув, що балотуватиметься від «Укропу». Хоча офіційно політичну силу поки ніхто не називає. А от Товстенюк іде як самовисуванець – йому і бренду «Нового Луцька» вистачить.

Питання полягає лише в тому, чи стане принциповим для «Континіуму» питання збереження «домашнього» округу Ігор Єремеєва №23 за собою. Якщо принциповим – може бути політична «заруба», яку ми бачили у Чернігові. Якщо ні, то Палиця має ще більші шанси отримати мандат.

 

Теза п’ята – розширяємося на область

Оскільки Ігор Палиця балотуватиметься на «маневицькому» окрузі №23, діяльність його фонду треба розширяти як мінімум сюди. Але такий крок був би стратегічно неправильним, тому «Новий Луцьк» з часом перетвориться на «Тільки разом» і розшириться на всю область.

Для цього треба буде більше грошей. Палиця навіть «пожалівся», що у 2015 році витратив більше, ніж заробив. Але мені чомусь здається, що гроші на все це він знайти зуміє. Амбіції того варті.

Також Палиця обіцяє, що «ніякої гречки». Але її може замінити традиційна робота фонду. Бо всі бійці АТО, батьки школярів, спортсмени, студенти, хворі та їх родини прогнозовано голосуватимуть за НЛ, навіть якщо їм допомагали не заради голосу на виборах. Адже фонд фактично працює з 2011 року і за цей час встиг стати дуже відомим у місті та навіть у області.

Антон БУГАЙЧУК

Залишити відповідь