Порошенко: замовники сутичок мають бути покарані

Президент України Петро Порошенко провів термінову нараду з керівниками силових відомств та Уряду і Парламенту.Порошенко вимагає проведення перевірки обставин, за яких відбувалися сутички біля Верховної Ради, а також знайти винних у застосуванні зброї.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на сайт президента.

Президент зазначив, що, за останніми даними, у результаті нападу учасників акції під Верховної Радою на правоохоронців більше 120 людей поранено, в тому числі – учасники АТО, один загиблий, відомо про двох поранених іноземних журналістів.

“Подібне політичне ставлення до українських правоохоронців, більшість з яких пройшли АТО, просто не може залишитися безкарним. Ключова відмінність, що за все це несуть відповідальність політичні сили. Задля того, щоб отримати декілька мандатів в районній владі, вони йдуть на вбивство”, – сказав глава держави.

Президент закликав негайно створити об’єднану оперативно-слідчу групу.

“Ключова позиція – винними не мають залишитися лише виконавці, ті, хто висмикнув чеку і кинув РГО, ручну гранату оборонну з радіусом 25 метрів, не лише ті, хто доставав автоматичну зброю і натискав на курки, не лише ті, хто витягав бейсбольні бити і бив бійців Нацгвардії, але й їх організатори, в тому числі політичні, і замовники”, – наголосив глава держави.

Президент закликав вести розслідування ефективно, швидко і максимально прозоро, щоб вся Україна і весь світ бачили, що сталося і хто організував ці події.

“Моє тверде наполягання – від відповідальності не має піти ніхто. Коли нам зараз потрібна міцна єдність проти агресора, на сьогоднішній день, дякуючи зусиллям цих псевдопатріотів і провокаторів, в центрі столиці гинуть люди. Нам треба зараз продемонструвати чітку, злагоджену і ефективну дію влади”, – заявив Петро Порошенко.

Залишити відповідь