Луцьк: депутати вимагають звільнити Сенцова й Кольченка

Фракція Блоку Петра Порошенка-«Солідарність» у Луцькій місткій раді обурена вироком українцям Олегу Сенцову та Олександру Кольченку, який виніс Північно-Кавказький суд у Ростові.

Про це йдеться у їхній заяві, яку депутат Роман Романюк озвучив під час сесії у четвер, 27 серпня.

Нагадаємо, режисеру Олегу Сенцову російський суд безпідставно присудив 20 років в’язниці, а студенту Олександру Кольченку – 10 років.

Публікуємо текст заяви:

ЗАЯВА фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у Луцькій міській раді з приводу неправомірного вироку суду Олегу Сенцову та Олександру Кольченку

25 серпня військовий суд у російському Ростові-на-Дону виніс вирок ‒ Олега Сенцова засуджено до 20 років колонії суворого режиму, Олександра Кольченка – до 10 років. Відтак, за відсутності будь-яких потерпілих й навіть складу злочину двох українців, відомого режисера та громадського активіста будуть утримувати, як жорстоких вбивць у чужій державі за гратами.

Олег Сенцов ‒ український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст. Генеральний директор кінокомпанії «Край Кінема», на його захист виступило чимало європейських асоціацій у галузі кіноіндустрії. Олександр Кольченко – студент, який не боявся виступати на проукраїнських мітингах у Криму, любив свою державу та жив нею.

Своїм рішенням Росія показала, що продовжує політичні репресії проти нашого народу. Головний свідок у справі відмовився давати покази, зізнавшись, що спочатку зробив це під тиском, однак навіть це не вплинуло на так звану «російську Феміду». Суд над українцями, яких заарештували на рідній землі і вивезли у чужу державу – це театр абсурду, зрежисовний незграбними спеціалістами. Це рішення – цинічний злочин проти основних прав людини.

Фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у Луцькій міській раді вважає неправомірним рішення військового суду у Ростові-на-Дону та вимагає від Російської сторони звільнити Олександра Кольченка та Олега Сенцова на підставі відсутності доказів та складу злочину українських політичних в’язнів, набратися мужності та розуму поважати і цінувати права людини та припинити переслідувати українських Героїв.

Бірюков А.Є. Корчук І.М. Пархомюк А.І. Пиза О.З. Романюк Р.В. Ткачук Є.Є.»

Залишити відповідь