Офіційно: як Генштаб проґавив вторгнення російських військ

У Генштабі заявляють, що отримали “достовірну інформацію” про вторгнення російських військ в Україну лише 25 серпня 2014 року.

Про це заявив на брифінгу представник Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил полковник Віктор Шидлюх, представляючи звіт генштабу Міноборони стосовно перебігу військових дій влітку 2014 року, – пише Українська правда.

Відповідаючи на запитання, чому українські збройні сили не були підготовлені до відбиття атак російських військ попри те, що розвідка повідомляла про можливе вторгнення, він сказав:

“Достовірною вважається інформація, яка підтверджена з кількох джерел, а достовірно цю інформацію вдалося підтвердили лише 25 серпня (вторгнення відбулося в ніч з 24 на 25 серпня)”, – сказав він.

“Інформація про вторгнення надходить постійно, але в більшості своїй вона є фейковою. Те, що РФ вдасться до повномасштабного вторгнення без оголошення війни, не очікувалося”, – зазначив він.

“Відповідно тепер вони нестимуть покарання за порушення “права війни” перед міжнародним трибуналом”, – зазначив він.

Радник начальника Генштабу ЗСУ Руслан Кавацюк нагадав, що згідно з даними генштабу з 24 на 25 серпня на схід України російські війська вторглися по двох напрямках: по Маріупольському та по напрямку на південь від Луганська. І по кожному напрямку “було задіяно по чотири групи військ РФ”.

Шидлюх заявив, що документально підтвердженою є присутність 4 тисяч російських солдатів на сході України в той період.

“Однак точну цифру можна дізнатися в Генштабі РФ, який планував цю операцію”, – додав Шидлюх.

Коментуючи іловайську трагедію, Кавацюк заявив, що вихід українського угруповання з оточення був “конкретно досягнутою домовленістю між керівництвом угруповання і керівниками російського угруповання, яке їх оточило, пропозиція надійшла від російської сторони”.

За його словами, до угруповання ЗСУ в Іловайську мало підійти підкріплення особовим складом від 1 тисячі до 2 тисяч людей, але “на жаль внутрішня ситуація не дозволила тоді цього зробити”.

“Насправді підкріплення, яке надійшло пізніше, здійснило рейд, який завдав суттєвих втрат військам РФ і зупинив подальший наступ”.

Відповідаючи на запитання, як можна було повірити російським командирам на слово і таким чином допустити обстріл колони українських військових, Шидлюх сказав: “Провину кожного встановлює суд, зараз йде розслідування Генпрокуратури, і ми сподіваємося, що це буде зроблено об’єктивно”.

“Ми не виступаємо комусь адвокатами, а просто оприлюднюємо перебіг подій і аналіз ситуації”, – сказав він.

Основну провину, за словами Шидлюха, українська сторона покладає на РФ, зокрема і за порушення домовленостей під час виходу українських військових з Іловайська.

Окремий звіт по Іловайській трагедії у Генштабі пообіцяли оприлюднити до кінця серпня.

335e112-2-original

aa5021b-1-original

Залишити відповідь