У Луцьку посадовці розказали про «бурштинову» проблему

Волинські можновладці, нардепи та громадські діячі спільно розмірковували, як вирішити проблему нелегального видобутку бурштину на Поліссі.

Обговорення приурочили до приїзду виконувача обов’язків міністра екології та природних ресурсів Світлани Коломієць у середу, 11 серпня.

Як повідомив ініціатор зустрічі, громадський активіст Олександр Кралюк, влада нині готова конструктивно працювати над вирішенням цієї проблеми, тому потрібно спільно напрацьовувати зміни до законодавства.

В.о. міністра Світлана Коломієць закликала громадськість та науковців долучатися до спільного напрацювання змін до законопроекту щодо регулювання видобутку бурштину, який вже прийняли у першому читанні.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик нагадав, що облрада вже прийняла власні регулятивні норми щодо видобутку бурштину та інших копалин, які, мовляв, допоможуть краще впорядкувати цю галузь. Він вважає, що тут держава повинна відігравати головну роль розпорядника або роль власника ресурсу, адже земля належить державі.

Ще він нагадав, що видобуток бурштину – це величезна стаття доходів до бюджету, тому потрібно максимально сприяти легалізації. У майбутньому варто передати частину повноважень у цій галузі місцевим громадам.

Гунчик визнав, що проблема виходить за межі Любешівського та Маневицького районів, бо бурштин виявили зокрема у Шацькому. Голова ОДА закликав «якнайшвидше врегулювати ці питання» та «не робити різких кроків щодо громади».

Начальник УМВС у Волинській області Петро Шпига натомість заявив, що в області немає масового нелегального видобутку, проте визнав, що міліції часто буває складно боротися із «чорними» копачами через недосконале законодавство та гіршу оснащеність.

Професор геології та експерт у бурштиновій галузі Олександр Бобров зазначив, що при підготовці законопроекту про видобуток бурштину до другого читання потрібно врахувати багато зауважень, щоб встановити гармонійні відносини тут.

Він наголосив що в Україні потрібно зробити вільний ринок геологорозвідки, спростити процедуру видачі документів та усунути інші «бюрократичні» перепони.

Залишити відповідь