Поліція у Луцьку: як це буде

На території креативного простору «Озерний вітер» лучанам розповіли, якими будуть патрульні поліцейські та що необхідно вміти, щоб стати поліцейським.

Лекція прочитав 11 серпня» начальник управління громадської міліції УМВС у Волинській області Володимир Солоненко. Послухати лекцію та почути відповіді на свої питання зібралося близько двох десятків лучан.

Володимир Солоненко розповів, що більшість лучан загалом вважають своє місто безпечним. Проте зі створенням нової поліції у місті має стати ще безпечніше.

«Нові поліцейські показують зовсім інші підходи до роботи силових структур, – зазначив Солоненко. У роботі нові поліціянти користуватимуться європейським та досвідом колег з-за кордону.

Отож, анкету можна заповнити в паперовому вигляді в міському Палаці культури, що на вулиці Богдана Хмельницького.

Наступний етап – тест, до якого допускаються усі, хто правильно подав анкету. Кандидатам передзвонюють та повідомляють дату тесту. Отож спочатку кандидати пройдуть тест на загальний розвиток, тоді тест на фізичну підготовку (підтягування та відтискання від підлоги, а також біг на 100 та 1000 метрів). Наступним етапом стане проходження військово-лікарської комісії. Завершальними етапами стануть психологічний тест та співбесіда.

Після кожного етапу відсіють частину претендентів.

Останній етап проводять координатори проекту «Моя нова поліція з Грузії» та представники місцевих громадських організацій

Тренуватимуть поліцейських спеціалісти з-за кордону та місцеві працівники, які теж пройдуть конкурс.

«В інтернеті багато говорять про корупцію при прийомі. Але ніхто крім кандидата не зможе здати чи пройти тест за нього», – наголосив Солоненко.

Прохідного балу як такого немає, отож вибиратимуть кращих з кращих. За результатами тестів відберуть 200 кандидатів для проходження подальшого навчання. Їх навчатимуть вогневій та тактичній підготовці, медицині, водінні автомобіля тощо.

Згодом з їх числа відберуть 160 поліцейських, які власне і стануть. Але, можливо, кількість патрульних ще зміниться.

«Реформи треба починати з маленького. Можливо є скептичне ставлення до роботи поліції, але ви самі бачите, як працюють патрульні в Києві. Реформа міліції пройде в листопаді–грудні, тому ми вже будемо знати, як вони мають співпрацювати», – зазначив правоохороронець.

У цьому плані  Луцьку пощастило, вважає Солонеко, оскільки до того часу пройде реформа в міліції. ДАІ і патрульно-постова міліція зникнуть з Луцька, а їх функції переберуть на себе патрульні. Поряд з тим залишаться дільничі, кримінальна міліція тощо. Проте працівники міліції можуть на загальних підставах подавати заяви у нову поліцію.

Таке твердження викликало нерозуміння в слухачів. Проте Солоненко підкреслює, що закон один для всіх.

Кар’єрний ріст залежатиме від освіти. Набір в поліцію йде по загальних вимогах, але після навчань будуть враховувати освіту. Відбір на посади командного складу відбуватиметься після завершення навчань. Керівника виберуть на конкурсній основі.

Робочі зміни для поліцейських триватимуть по 12 годин. Після денної зміни патрульний матиме 1 день вихідного, після нічної – 2 дні.

Підрозділи поліції у  майбутньому планують створити і в інших містах області. Гендерної квоти для набору немає. Солоненко підкреслив, що враховуватимуть моральні якості поліцейських,  їх навчатимуть комунікабельності тощо

Лекція викликала неабияке зацікавлення у слухачів. Присутні переживають, щоб реформа поліції не відбулася як медична реформа, на якій «вкрали купу грошей». Також слухачі переживали,  чи ви однакові вимоги будуть для всіх кандидатів. Солоненко запевнив, що вимоги будуть до всіх однакові, і поліцейськими стануть лише найкращі. «Вимоги до всіх однакові», – наголосив правоохоронець.

Усі зійшлися на думці, що «варто просто брати і робити». До слова, половина з тих, хто прийшов на лекцію вже подали заявки на вступ у нову поліцію.

Залишити відповідь