Лучанам розповіли про майбутнє електрокарів в Україні

Активіст Олександр Кравцов, який популяризує ідею електричних автомобілів в Україні, вважає, що українці зможуть пересісти на електрокари через 30 років.

Про це він розповів під час фестивалю «Бандерштат» у суботу, 1 серпня.

За словам Кравцова, через 7-8 років на повній зарядці від домашньої розетки електрокар зможе проїхати більше 1000 кілометрів. За його словами, про електромобілі думали ще 100 років тому, проте людство вирішило обрати бензин і дизпаливо. Натомість про електромоіблі знову задумалися лише близько 10 років тому.

У країнах Західної Європи спеціальні швидкісні розетки для зарядки таких автомобілів стоять в супермаркетах та біля доріг. Також не є чимось дивним електричні автомобілі у Києві. Тому через 5-10 років потрібно буде задумуватися не про те, чи придбати їх, а про те, як зробити електричний громадський транспорт і вантажівки.

В Україні нині лише 50-60 відносно швидкісних розеток, тобто розеток, які достатньо швидко зможуть зарядити такий автомобіль. У них за 30 хвилин можна зарядитися на 150-200 кілометрів. Проте заряджати автомобіль можна від будь-якої розетки, просто це дещо довше. Вартість електрокара, який привіз Олександр Кравцов – 16000 доларів.

Проте зважаючи на ціни дорогих іномарок це відносно не дорого, – каже він. Активіст сподівається, що на початку наступного року на одній із транс Київ-Одеса чи Київ-Львів облаштують швидкісну інфраструктуру, тобто достатньо розеток.

Цікаво, що за словами Олександра Кравцова, в Україні більше пристосованих розеток для зарадки електроавтомобілів, ніж в Польщі. А ще можна звернути увагу на досвід країн Азії, де поширені електричні скутери.

 

Залишити відповідь