Ми готові до закриття двох шахт, – мер Нововолинська

Влада у Нововолинську готова до закриття двох шахт – № 1 і №9. Однак сподівається, що це пройде цивілізовано.

Про це заявив мер Нововолинська Віктор Сапожніков, – інформує Під прицілом.

Як зазначив Сапожніков, проблеми у вугільній галузі присутні не лише на Волині, а й в Україні.

За його словами, щодо шахти «Нововолинська» №9 було досить багато варіантів її подальшого функціонування. Проте, уряд визначив шахту «Нововолинську» №9 як таку, що підлягає до переходу в третю категорію, що фактично означає поступове закриття цієї шахти.

Відтак, владці заявили, що готові до закриття шахт №1та №9 проте намагатимуться, щоб цей процес Волинь пережила цивілізовано.

«Ми бачимо однозначно шахту №10 і «Бужанську». Щодо шахт №1 та №9 – ми готові до їх закриття. Проте, ми маємо докласти максимум зусиль, щоб це робилося цивілізовано, щоб шахтарі могли перейти на робочі шахти. Щоб ці люди змогли працювати і кормили свої сімї» – наголосив Нововолинський міський голова.

В свою чергу голова Волинського теркому працівників вугільної промисловості Юрій Калістратов зазначив, що волинське вугілля не має альтернативного ринку збуту.

«Відсутність збуту вугілля – головна причина нинішнього кризового стану вугільних шахт. Ця проблема, за його словами, пов’язана з профіцитом вугілля в Україні»,- говорить Калістратов

«Рішення, чи продавати волинське вугілля – приймає ДП «Вугілля України». Лише близько 30% волинського вугілля хороше. Решта – високозольне. Крім того, це вугілля має у своєму складі багато сірки, що зменшує його привабливість. Нині є спеціальне обладнання, яке допомагає спалювати високозольне вугілля у звичайних теплових печах, проте ми такого обладнання не маємо», – зазначив голова Волинського теркому.

 

Залишити відповідь