На Волині перед храмом – пам’ятник Миколі ІІ

У селі Оленине в Камінь-Каширському районі парафіяни на чолі зі священиком поставили під своїм храмом пам’ятник останньому російському царю Миколі ІІ та його сім’ї.

Про це повідомляє Високий замок online.

Виріс дивний постамент перед храмом УПЦ Московського патріархату у селі Оленине Камінь-Каширського району у 2013-му, якраз напередодні подій на майдані Незалежності у Києві. Появу пам’ятника тоді не афішували. Спорудження його присвятили до річниці Хрещення Київської Русі.

Старожили не згадують, аби цар мав хоча би якийсь стосунок до села. «Здається, ні сам Микола ІІ, ні будь-хто з його близького оточення про цю віддалену місцину навіть й не чули. То за що його увіковічив біля церкви тутешній батюшка?» – зазначає видання.

Храм названо на честь святого Іова Почаївського. Проте для викарбуваного в камені образу святого місця тут не знайшлося.

car2

Ні для великих київських князів Ольги та Володимира, ні для будь-кого іншого з українських святих чи мучеників. Лише для російського царя. Мотивація, мовляв, така: родина Романових прийняла мученицьку смерть від рук більшовиків. Романових УПЦ МП радо вшановує. А от загиблих бійців АТО, що поклали свої голови у сучасній війні з агресором, далеко не завжди», – йдеться у публікації.

На жаль, зустрітися зі священиком кореспонденту не вдалося: вдома не застали, а мобільного у батюшки, запевнили селяни, нема (як і комп’ютера та телевізора). Вони самі не розуміють, навіщо їм під церквою здався цар, чому Україну священнослужитель вперто називає «окраїно» й виганяє з церкви за «Вірую», проказане українською.

Довідка:

Імператора Миколу II, його дружину і п’ятьох дітей розстріляли у підвалі особняка Іпатьєва в Єкатеринбурзі у ніч з 16 на 17 липня 1918 року. Розстріляти царську сім’ю постановив виконком Уральської обласної ради робітничих, селянських і солдатських депутатів, очолюваний більшовиками. Однак більшість істориків вважає, що царську сім’ю стратили за наказом радянського керівництва – Володимира Леніна і Якова Свердлова.

1981 року Романових було зараховано до лику мучеників Російською православною церквою за кордоном (виникла на початку 1920-х років як російська емігрантська церковна організація). А 2000 року Романових канонізувала Російська православна церква. Миколу ІІ та його сім’ю вшановують як «Царственних страстотерпців».

Залишити відповідь