На Волині 25 тисяч гектарів землі використовують без документів

Понад 25 тисяч гектарів землі на Волині використовуються без правовстановлюючих документів.

Про це йшлося під час розширеної наради в ОДА з питань використання землі, – інформує «Волинська правда».

Відтак, начальник ГУ Держземагентства у Волинській області Василь Василенко повідомив, що без правовстановлюючих документів використовуються понад 25 тисяч гектарів землі. Лишень у Ковельському районі площа таких земельних ділянок становить 11 тисяч гектарів, у Луцькому – більше 5 тисяч га.

Окрім того, у розпорядженні районних адміністрацій без документів теж використовуються чимало земель. Так, тільки у Ковельському районі їх площа становить 1272 га.

Тож Василенко зауважив, що оформлення даних ділянок є найпростішим процесом, оскільки не потрібно розробляти проект землеустрою та проходити процедуру реєстрації.

Своєю чергою, голова ОДА Володимир Гунчик наголосив, що 25 тисяч га – це дуже велика кількість землі і на неї необхідно якомога швидше оформити документи. Таким чином, він дав 10 днів, аби ці питання проаналізували та вирішили.

«Якщо за 10 днів цього не відбудеться, я підніму питання, щоб підключилися правоохоронні органи. Це перший прояв корупції і попахує величезними проблемами для окремих посадовців», – підкреслив Гунчик.

До того ж, Василь Василенко додав, що найактивніше нині займаються розробкою документації у Горохівському, Ковельському, Любешівському районах та у місті Ковелі.

Насамкінець, заступник голови ОДА Сергій Кошарук зауважив, що варто було б у районах створити комісії, які б встановлювали розмір збитків місцевим бюджетам. Із такою пропозицією погодився Володимир Гунчик і зазначив, що звернеться до прокуратури області, аби ті направили своїх представників до складу комісій.

«Так ми спонукаємо посадових осіб до виконання закону», – резюмував голова ОДА.

 

Залишити відповідь