Чорні бурштинокопачі штурмували підрозділ Луцького прикордонзагону

В Рівненській області співробітники Луцького загону на ділянці відділу прикордонної служби «Березове» за 2 км від державного кордону затримали 7 осіб, які за допомогою мотопомпи незаконно намивали бурштин.

Інцидент трапився 10 липня, – повідомляє ІА ZIK із посиланням на прес-службу Державної прикордонної служби України.

Жодних дозвільних документів на право такої діяльності, а також документів, які б посвідчували особу, чоловіки надати не змогли. Трактор з мотопомпою та затриманих доставили до прикордонного підрозділу «Кам’яне» для встановлення осіб та складання необхідних процесуальних документів. Згодом двох неповнолітніх порушників відпустили.

Близько 19 години біля підрозділу почали збиратися місцеві мешканці, кількість яких постійно зростала. Вони вели себе агресивно та висловлювали погрози у бік правоохоронців та вимоги відпустити їхніх односельців. До місцевих мешканців вийшли представники Держприкордонслужби, МВС та прокуратури та спробували пояснити неприпустимість таких дій.

Після встановлення осіб затриманих та складання процесуальних документів правоохоронці дозволили їм покинути підрозділ, однак власник трактора вимагав повернути йому транспортний засіб та мотопомпу.

 

О 21:00 біля підрозділу вже перебувало до 100 агресивно налаштованих осіб, які все активніше висловлювали вимоги віддати власнику затримане майно. Спроба голови селищної ради вгамувати натовп закінчилася для неї численними тілесними ушкодженнями.

Близько 23:30 години розігріті алкоголем чоловіки з числа місцевих мешканців почали закидати підрозділ камінням та ламати паркан. В результаті побили вікна в будівлі підрозділу, пошкодили службовий автотранспорт, зламали ворота та частково огорожу.

З метою припинення незаконних дій прикордонники змушені були здійснити вгору більше 10 попереджувальних пострілів з пристрою для відстрілу гумових куль. Однак це лише на деякий час зупинило нападників. Вже о 1:00 вони знову здійснили спробу захопити підрозділ.
Була створена реальна загроза життю та здоров’ю прикордонників, представників МВС та прокуратури, загроза захоплення зброї і службового майна. Правоохоронці, з метою припинення подальшого негативного розвитку подій, у відповідності до законодавства України змушені були застосувати вогнепальну зброю.

Близько 2 години нападники ретирувалися. В результаті протистояння троє найбільш активних учасників штурму затримані. Двоє громадян отримали поранення ніг. Стан їх здоров’я задовільний.

Залишити відповідь