Луцьку вулицю моститимуть старовинною бруківкою

Вулиця Крилова у Луцьку, яку збиралися викласти сучасною бруківкою, може повернути собі первозданний вигляд. Шашка Трилінського (трилінка), яку відкопали під шаром асфальту, чекає, аби її знову поклали на місце.

Так, лучани стурбовані тим, щоб стара, утім дуже якісна, польська бруківка під час ремонту шляху не зникла у чужих «кишенях». Мовляв, така міцна знахідка має і далі служити місту, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, під час ремонтних робіт на вулиці Крилова під шаром асфальту знайшли шашку Трилінського, якою за Польщі була викладена вулиця. Після того, як краєзнавці звернулися в міську раду з проханням зберегти старе мощення, роботи на вулиці тимчасово зупинили.

Як повідомив директор департаменту ЖКГ Луцької міської Іван Кубіцький, на вулиці досі знімають стару бруківку. На зворотному боці розшукали тавро, що шашка була виготовлена у 1938 році.

Роботи, які були раніше запроектовані, зупинили. Адже спершу старе мощення мали покрити сучасною бруківкою, яка якісно гірша за шашку Трилінського. Після того, як вирішили таки зберегти старе мощення, довелося змінити види запланованих робіт. Так, тепер «трилінку» знімають, дефектують, відбирають вцілілу, яка буде придатною для подальшого користування. По тому вирахують, на скільки вистачить старої бруківки і внесуть коригування у проект.

Після наради з архітекторами, вирішили стару бруківку викласти наступним чином: по обидва боки дороги від бордюрів укладуть 1-2 ряди сучасної бруківки червоного кольору, щоб відтінити «трилінку». З боку вулиці Лесі Українки укладуть чотирикутну шашку, на скільки її вистачить, потім зроблять 4-5 метрів вкраплення сучасної бруківки, а далі – укладуть шестигранну шашку Трилінського.

Як пояснив Іван Кубіцький, складність полягає в тому, що під час цих робіт мають бути використані інші технології, аніж під час укладання сучасної бруківки. Адже основу під бруківку треба викладати різнорівнево, різної товщини: сучасна бруківка набагато тонша за 20-сантиметрову шашку.

Крім того, такі роботи вимагають більше ручної праці (очищенні і відбір шашки, укладання основи і бруківки), яка, відповідно, й оцінюється дорожче. Однак, укладання якісної шашки Трилінського – це довготривала інвестиція у місто.

Власне, всі зімни в проектно-кошторисну документацію внесуть після того, як стане чітко відомо, на скільки вистачить вцілілої шашки Трилінського. Нині «трилінку» продовжують знімати.

Довідка.

Трилінка (пол. Trylinka) — бетонна плита для доріг і пішохідних доріжок у формі правильного шестикутника. Називають її ще шашка Трилінського. Помилково називають терлінка. Винахідник – польський інженер комунікацій Владислав Трилінський (пол. Władysław Tryliński, 20.06.1878 – 6.02.1956). 14 грудня 1932 року подав заявку в Патентний уряд Варшави на бетонну плиту для доріг і пішохідних доріжок у формі правильного шестикутника.

Залишити відповідь